A fél világ előtt védte meg Magyarországot az egyik legszorosabb szövetségese
Ostobaságnak tartja a leggyakrabban emlegetett vádat.
Palesztin fiatalok kövekkel és házilagos robbanószerkezetekkel felszerelkezve a Mecsetek terén töltötték az éjszakát Jeruzsálemben, hogy az ókori zsidó szentélyek elpusztításának emléknapján elriasszák a zsidókat a kegyhelytől.
Az ókori zsidó szentélyek elpusztításának emléknapján összecsapások voltak Jeruzsálem óvárosában a Mecsetek terén, ahol a középkor óta az Al-Aksza mecset áll, egykor pedig a zsidók legszentebb helye volt.
A zsidó naptár tisa beáv napján, vagyis áv hónap kilencedik napján, az első és második szentély pusztulásának böjttel és gyászimákkal jelölt emléknapján, vasárnap reggel összecsapások zajlottak a Mecsetek terén, ahol az ókorban a zsidók jeruzsálemi szentélyüket emelték, most pedig a muzulmánok harmadik legszentebb helye, az Al-Aksza mecset áll.
Több tucat palesztin fiatal kövekkel és házilagos robbanószerkezetekkel, Molotov-koktélokkal és petárdákkal felszerelkezve a Mecsetek terén töltötte az éjszakát, hogy elriassza a helytől a zsidó látogatóktól.
A palesztinok a rendőrség szerint arra készültek, hogy a gyásznapon kövekkel dobálják a Mecsetek terének nyugati támfalánál, vagyis a Siratófalnál imádkozókat – értesült a Ynet, a Jediót Ahronót című izraeli újság honlapja.
Az izraeli biztonsági erők ezért reggel ellepték a teret és az Al-Aksza mecsetbe szorították az álarcos palesztinokat, akik kövekkel és petárdákkal kezdték el dobálni az izraeli biztonságiakat, többet meg is sebesítettek.
A rohamrendőrök és a Jeruzsálem óvárosában szolgálatot teljesítő határőrök együttesen felszámolták a mecset bejáratánál létrehozott barikádokat és lezárták a mecset kapuját, és ezzel biztosították a terület nyugalmát.
Az Izrael és Jordánia között megkötött békeegyezmény szerint a jeruzsálemi Templomhegy, a Mecsetek–tere Jordánia kezelésében áll. Zsidó látogatók bemehetnek a térre, de tilos ott imádkozniuk.