Újabb republikánus induló száll ringbe az elnökjelöltségért

2015. május 04. 20:50

Ben Carson volt gyermekidegsebész hétfőn Detroitban hivatalosan bejelentette, hogy republikánus színekben indulni kíván a 2016-os amerikai elnökválasztáson. Könyvéből anno több fogyott, mint Hillary Clinton emlékirataiból.

2015. május 04. 20:50

A 63 éves Carson a Fehér Házra pályázó vagy pályázni szándékozó, elemzők szerint esélyesnek tartott republikánus élboly egyetlen afroamerikai tagja. Támogatottsága ugyanakkor jelenleg meg sem közelíti Jeb Bush volt floridai és Scott Walker jelenlegi wisconsini kormányzóét vagy Marco Rubio floridai és Ted Cruz texasi szenátorét.

Megfigyelők szerint azonban a republikánus politikusok előválasztási vetélkedése meglepetéseket is hozhat, mert az esélyesebbnek tartott aspiránsok száma elérheti akár a két tucatot is. Az amerikai Szövetségi Választási Bizottság honlapja szerint hétfőig országszerte 303-an jegyeztették be magukat hivatalosan az amerikai elnökválasztási küzdelem résztvevőjeként különböző pártok képviseletében, illetve függetlenként. Az ultrakonzervatív Teadélután mozgalom támogatását élvező Carson eddig még nem indult semmilyen választáson. Ilyen háttérrel Wendell Willkie kivételével még senki sem nyerte el egy jelentősebb párt hivatalos elnökjelöltségét és senkinek sem sikerült bejutnia a Fehér Házba. (Willkie 1940-ben volt a Republikánus Párt elnökjelöltje.)

Ben Carson egy ohiói televíziónak nyilatkozva vasárnap kijelentette, hogy az Egyesült Államok az álmok hazája, ahol az emberek akkor tudnának boldogulni, ha megszabadítanák őket az alkotmányos jogkörein túlterjeszkedő kormányzat terhétől. Itt az idő, hogy az emberek felkeljenek és visszaszerezzék a kormányzást, mondta hétfőn a Detroiti Előadóművészetek Hangversenyterme előtt több száz hívének.

A politikai osztálynak nem fog tetszeni, hogy ilyeneket mondok. A politikai osztály tagjaihoz mindkét pártból tartoznak, tette hozzá. A szegénységbe született Carson, akit az anyja egyedül nevelt fel, a Yale-en és a Michigani Egyetemen szerzett diplomát. Gyermek-idegsebészként három évtizeden át dolgozott a baltimore-i Johns Hopkins Gyermekközpontban, ahol már 33 évesen átvette a gyermek-idegsebészeti osztály vezetését. 37 évesen ő lett az első orvos a világon, aki szétválasztott egy, a fejénél összenőtt ikerpárt. 2008-ban George W. Bush a legmagasabb amerikai polgári elismerésben, az Elnöki Szabadságérem kitüntetésben részesítette.

Politikusként országos ismertségre 2013-ban tett szert, amikor a washingtoni nemzeti imareggelin az elnök jelenlétében elítélte Barack Obama egészségügyi reformját és sürgette az egykulcsos adó bevezetését. Ezt követően a Fox News konzervatív televíziócsatorna kommentátora lett. 2014-ben One Nation címmel könyvet jelentetett meg, amelyben egyebek között a szövetségi bírók megbízatásának korlátozását és egy új alkotmányozó gyűlés összehívását kezdeményezte. Politikai hitvallásából több példány fogyott el, mint a demokraták favoritnak tekintett elnökjelölt-aspiránsa, Hillary Clinton emlékirataiból. Az aspiráns többször tett meglepő kijelentéseket.

Az állította, hogy az Obamacare néven ismertté vált egészségügyi törvénycsomag elfogadása a legrosszabb dolog, ami a rabszolgaság óta az országban történt, és a náci Németországhoz hasonlította a mai Egyesült Államokat.

Összesen 20 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
egyetmondok
2015. május 05. 08:10
Ameddig az USA-ban folyamatosan kerekednek olyanok,mint ez az ember is,aki bátran felvállalja,hogy figyelmeztessen arra,hogy az állam,a politikai hatalom túlterjeszkedése a szabadságra,így a jólétre nézvést a legveszedelmesebb, addig Amerika fölénye más államokkal szemben fennmarad. Lehetnek jobb és rosszabb időszakok,jó nagy,meg még annál is nagyobb válságok,ez a politikai alkat mindig megmenti az országot.
heep
2015. május 04. 21:31
"a náci Németországhoz hasonlította a mai Egyesült Államokat" Ha ennyi elég az amerikai elnökjelöltséghez akkor a mandi kommentelőinek fele is indulhat a választásokon.:)
heep
2015. május 04. 21:08
Mondjuk a Clintonnénál szimpatikusabb. De érdekes a Clintont támogató cégek listáját is végigböngészni: Citibank, GoldmanSachs, Credit Swiss, JP Morgan, stb, stb. És ezek mind kérnek valamit a támogatásukért. A Ben Carson-t támogatók listáján is akad érdekes név: Monica Lewinsky:)
Akitlosz
2015. május 04. 21:02
Hillary Clintonnak már emlékiratai vannak? Miért hát nem csak ezután lesz elnök, ha az lesz?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!