„Két különböző dologról beszélünk: pénzről és értékekről”

2015. március 19. 09:31

Ha Oroszország nem tartja be a minszki megállapodást és nem engedi el a Krímet, akkor ki kell terjeszteni a szankciókat – mondta az Euronews-nak az ukrán elnök.

2015. március 19. 09:31

A kelet-ukrajnai helyzet lesz az egyik legfontosabb napirendi pont a csütörtök-pénteki uniós csúcson. Petro Porosenko ukrán elnök a Euronews-nak adott interjújában beszélt arról, hogy mit vár a találkozótól:

„Egy nagyon fontos teszten megy át az Európai Unió. Egyrészről a pénzről egyeztetnek, csakúgy, mint Oroszország. Ők a szankciók áráról is. Közben az Európai Unió és Ukrajna az értékekről tárgyal. Két teljesen különböző dologról beszélünk: pénzről és értékekről. Biztos vagyok benne, hogy az Európai Unió és a tagállamok vezetői képesek megfelelni ezeknek a kihívásoknak. Mi azt várjuk, hogy az Unió egységes maradjon, de itt nem csak az EU-n belüli egységről van szó, hanem egy olyanról, melybe az egész világ beletartozik: az Egyesült Államok, Kanada, Japán, Ausztrália és Svájc is. Mindenkitől felelős magatartásra van szükség. Egy nagyon komoly dolgot szeretnénk elérni. Ha Oroszország nem tartja be a minszki megállapodást, és nem engedi el a Krímet, akkor ki kell terjeszteni a szankciókat” – mondta az ukrán miniszterelnök. 

Arra a kérdésre, hogy Porosenko tart-e attól, hogy a Krím-félsziget katonai központtá válik a következőket válaszolta: 

„Ez már megtörtént, és amennyire én látom, az orosz elnök bejelentése miatt van így. Olyan rakétákat helyeztek a Krímbe, melyek nukleáris fegyvereket tudnak szállítani. Ez nem Ukrajna függetlenségéről és a Krím szuverenitásáról szól. Jelentős mértékben nőtt a konfliktus kialakulásának veszélye a Fekete-tenger térségében. A rakéta hatótávolsága 500 kilométer, amivel könnyen el lehet érni több NATO-tagországot is. Erre valahogy reagálni kell. A másik probléma a Krímben lévő humanitárius helyzet. Brutális mértékben sértik az emberi jogokat. Több mint 300 ezer krími tatár lakik ott, akik hatalmas nyomás alatt élnek. A vezetőiket orosz börtönökbe vitték vagy kitiltották az országból, csak úgy, mint a sztálini időkben.”

Összesen 86 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Spiler
2015. március 20. 00:35
A NATO agressziven terjeszkedik, folyamatosan haboruzik az USA is. https://socioecohistory.wordpress.com/2014/04/05/pentagon-russia-wants-war-look-how-near-they-put-their-country-to-our-military-bases/
kzs2
2015. március 19. 17:27
Szánalmas, hogy milyen embereket támogatnak nyugaton. Írják ki a népszavazást, mint ahogy megtették ezt első és második világháború, majd a szovjetunió szétesése után is és akkor nem lesz vita alap. Valahogy a demokraták a néphangjáról hallani se akarják... Nekik nem érdekük, hogy olyan országok jöjjenek létre, ahol nincs belső feszültség. (föderatív állam keleten? az csak németeknél, franciáknál elképzelhető, de keleten? ) Ezek attól félnek, hogy véletlenül ki tőr a béke és a feszültség mentes légkör.
csuka
2015. március 19. 16:19
Porosenko báb: " Dean Henderson leleplezése: London az amerikai-orosz barátság megszüntetésére játszott az ukrán puccsal Henderson közölte: egyértelmű, hogy az Egyesült Államok és nyugati szövetségesei álltak az ukrán puccs mögött, amely megdöntötte a demokratikusan megválasztott korábbi ukrán elnök Viktor Janukovics hatalmát. Henderson kifejtette: Porosenko hatalomra jutásával folytatódik az IMP programja, így Ukrajna emeli a villamos energia árát, privatizálja a az ukrán termőföldet. rán elnök Poroshenko "egy olyan eszköz, a Nyugat és ő nem képviseli az embereket. Ő egy milliárdos. " Henderson azt is mondta: Nagy-Britannia azért játszott nagyobb szerepet az ukrajnai puccsban, mert a középhatalom abban volt érdekelt, hogy megszűnjön Washington és Moszkva korábban barátinak mondott kapcsolata.” hunhir.info
Akitlosz
2015. március 19. 11:57
Ukrajna pusztul le a szankcióktól és ugyan nem Oroszország. Ennek a Valcmannak sikerült még sokkal rosszabb világot teremtenie Ukrajnában mint volt a puccs előtt Janukovics idejében. Miközben Oroszország megerősödött a Krímmel, amivel a krími emberek is nagyon jól jártak. 50%-kal emelkedtek a jövedelmek, bérek, nyugdíjak a Krímben mióta Oroszországhoz került. Ráadásul ez még az ukrán hrivnya rontása előtti adat. Oroszország nem egy Kánaán, de Ukrajnához képest az.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!