Az azonnali krízis veszélye elhárult, mert az eurozóna pénzügyminiszterei elfogadták az Athén által előterjesztett görög reformcsomag vázlatát. A program jóváhagyása előfeltétele volt a Görögországnak nyújtott, a hónap végén lejáró pénzügyi mentőcsomag legfeljebb 4 hónapos meghosszabbításának. A most jóváhagyott görög reformtervet a következő lépésben az eurózónás tagállamok parlamentjeinek kell megszavaznia. A Trojka szerint a görög dokumentum „kellőképpen átfogó, de meglehetősen elnagyolt, csak kiindulópontként szolgálhat”.
Jeroen Dijsselbloem, az eurócsoport elnöke Brüsszelben úgy fogalmazott: „Ha a gazdasági körülmények úgy kívánják, a költségvetési célok a programon belül rugalmasan változhatnak, de ez így működött eddig is. Persze, ez nem lehet egyoldalú döntés. Egyetlen kormány sem jelentheti ki, mi már nem vagyunk elkötelezettek az eredeti cél iránt. Ez nem így működik!” – mondta a holland pénzügyminiszter.
A Görögországot vezető szélsőbaloldali Sziriza most elkészített listáján szerepel: az igazságosabb adórendszer létrehozása, az adóelkerülés elleni harc fokozása, a korrupció elleni küzdelem fokozása, a munkaerőpiaci reformok végrehajtása a kollektív szerződések és megállapodások területén, küzdelem a görög humanitárius válsághelyzet ellen, lakáspiaci garanciák és ingyenes orvosi ellátással a biztosítással nem rendelkező munkanélküliek számára.