Elon Musk pénzétől retteg a brit Munkáspárt, okkal
A világ leggazdagabb embere a Brexit atyjával barátkozik, akinek új pártját pénzzel is megtolhatja.
Díszlövésekkel és új hivatalos portréval tisztelegtek a 88 éves II. Erzsébet előtt. A királynő születésnapját „hivatalosan”, az évszázados hagyománynak megfelelően majd csak a júniusi színpompás katonai tiszteletadással ünnepli meg Nagy-Britannia.
Az uralkodó születésnapját „hivatalosan”, az évszázados hagyománynak megfelelően majd csak a júniusi színpompás katonai tiszteletadással ünnepli meg az ország, de a hétfői tényleges születésnapon a Buckingham-palota mellett elterülő Green Parkban 41, a Tower erődjének tövében, a Temze partján 62 ágyúlövés jelezte az alattvalóknak az évfordulót.
A születésnap alkalmából az udvar új fotóportrét is közreadott a királynőről. A képet a 76 esztendős David Bailey, az egyik legnevesebb kortárs brit fotográfus készítette még márciusban a Buckingham-palotában.
II. Erzsébet királynő nem csupán a nyugati világ legidősebb és leghosszabb ideje regnáló uralkodója, de az európai történelem legrégebbi monarchiájának, sőt – a pápaságot nem számítva – a legrégebben létező európai intézménynek az élén is áll.
A brit uralkodó az összesen 54 tagállamot számláló, zömmel az egykori brit gyarmatokból álló, önkéntes szerveződésű Nemzetközösség tagállamai közül – az Egyesült Királyság mellett – tizenötnek ma is az alkotmányosan elismert államfője, köztük olyan parányoknak, mint Tuvalu, és olyan földrésznyi óriásoknak, mint Kanada és Ausztrália.