Megszólalt Zelenszkij jobbkeze: Ukrajna hallani sem akar a békéről, meg amúgy se elég erősek épp
Kijev szerint hiányzik az erő, és a nyugati támogatás a béketárgyalásokhoz.
Felháborítónak tartja a nagyobbik kormánypárt, hogy a szocialisták az ukrán válság közepette, a sorok között újra a külhoni magyarok ellen uszítanak.
A Fidesz felháborítónak tartja, hogy a szocialisták az ukrán válság közepette, a sorok között újra a külhoni magyarok ellen uszítanak. A nagyobbik kormánypárt erről szóló közleményét szerdán azt követően juttatta el az MTI-hez, hogy az MSZP-s Korózs Lajos azt mondta: a kormánynak rég fel kellett volna mondania azt az államközi szerződést, amely miatt „iparszerűvé” vált az ukrán állampolgárok magyarországi nyugdíjkérelme. Hozzáfűzve: amit mond, nem a kárpátaljai magyarok ellen irányul, ám a krími tatárok és a Donyeck-medencében élő oroszok is könnyedén hozzájuthatnak magyar nyugdíjhoz.
A Fidesz válaszában úgy fogalmazott: a szocialisták ezzel újra a külhoni magyarok ellen uszítanak, ahogy egyszer már megtették 2004-ben, amikor „23 millió románnal” ijesztgettek a kettős állampolgársággal kapcsolatban. „Reméljük, hogy a baloldal ezúttal nem kíván 45 millió ukránnal egy hazug gyűlöletkampányt folytatni és ismételten megsérteni ezzel a külhoni magyarokat” – olvasható a Fidesz közleményében. Megjegyezték: Korózs Lajos, a Gyurcsány-kormány szociális ügyekért felelős államtitkáraként nem aggódott ennyire a magyar nyugdíjrendszerért. Sőt – ahogy a Fidesz fogalmaz - személyesen felelős abban, hogy a Gyurcsány-kormány elherdálta és külföldiek kezére játszotta a magyar emberek nyugdíjmegtakarításait és a nyugdíjrendszer az összeomlás szélére került 2010-re.
A párt szerint a szocialisták IMF-hitel nélkül már a nyugdíjakat se tudták volna fizetni, a nyugdíjasokat megszorításokkal sújtották és nyugdíjadót akartak velük fizettetni. Egyben arra hívták fel a szocialisták figyelmét: felelőtlen és veszélyes, hogy Ukrajnából minden áron kampánytémát akarnak csinálni, miközben egész Európa abban bízik, hogy végre sikerül közelebb jutni az ukrán helyzet rendezéséhez, hiszen az Európai Tanács a tervek szerint most pénteken írja alá a társulási megállapodást Ukrajnával.