Neves kutató: csak a magyar út mentheti meg Franciaországot az iszlamizmustól
Florence Bergeaud-Blackler világhírű francia antropológust a Muszlim Testvériségről, a bevándorlásról és az antiszemitizmusról faggattuk.
A tavalyi választásokon győztes Mohamed Murszit támogató Muszlim Testvériséget terrorszervezetté nyilvánította az egyiptomi ideiglenes kormány. A szervezet alig két évig működhetett legálisan az országban.
Még több lehetőséget ad a puccsal lemondatott Murszi elnököt támogató tüntetők elleni harcban a kormánynak, hogy szerdán terrorszervezetnek nyilvánították a Muszlim Testvériséget. Az 1928-ban alapított szervezet 2011-ig többé-kevésbé illegálisan működött az országban, Hoszni Mubarak bukása után viszont az általuk támogatott Igazság és Szabadság Párt a parlamenti helyek felét szerezte meg a választásokon, míg az általuk támogatott Mohamed Murszi megnyerte az elnökválasztást.
A hadsereg idén nyáron puccsal buktatta meg Murszit, most pedig a Murszi melletti tüntetések fő erejét adó Muszlim Testvériséget nyilvánította terrorszervezetnek a hadsereg által támogatott kormány. A puccs folyamán a szervezet több ezer tagját tartóztatták le, többen pedig életüket vesztették a rajtaütésekben.