Levezették, hogy hogyan is néz ki a gazdasági semlegesség a gyakorlatban: szép évünk lesz jövőre (VIDEÓ)
Ömleni fog a pénz Nyugatról és Keletről, közben pedig Magyarország gyártja a GDP-t.
Nagy-Britannia után Németországban is felvetődött a bevándorlók részére járó szociális juttatások feltételeinek szigorítása, ugyanis januárban lejár a bolgár és román munkavállalókra vonatkozó moratórium. A CSU javaslatát a CDU még nem kommentálta, az SPD ellenzi.
A CSU szerint az úgynevezett szegénységi bevándorlás – a munkavállalás helyett a szociális segélyek megszerzését célzó bevándorlás – Romániából és Bulgáriából várt hulláma miatt törvényben kell rögzíteni, hogy az uniós tagországokból érkező bevándorlók az első három hónapban nem kaphatnak semmilyen szociális támogatást. A párt szerint be kell vezetni egyebek között azt is, hogy „aki csal, az repül”, vagyis ki kell tiltani az országból a szociális támogatást jogtalanul megszerző külföldieket.
A nagyobbik konzervatív kormánypárt, a CDU egyelőre nem reagált a felvetésre, a szociáldemokraták viszont élesen bírálták az ötletet. Nem szabad „hamis, általánosító ítéletekkel hangulatot kelteni a szegények ellen” – jegyezte meg az SPD alelnöke, Aydan Özoguz bevándorlási, menekültügyi és társadalmi integrációért felelős tárca nélküli miniszter.
Az ellenzéki pártok, a Baloldal és a Zöldek még élesebben bírálták a CSU-t, idegenellenes uszításnak minősítették javaslatait.
Az országos munkaügyi ügynökség kutatóintézete szerint az idén várhatóan 70 ezer fő körül alakul a Romániából és Bulgáriából érkezők együttes bevándorlási többlete. Ez a szám 2014-ben meghaladhatja a 110 ezer főt, és szélsőséges esetben akár a 180 ezret is elérheti. Ugyanakkor a két ország uniós csatlakozása, 2007 óta megfigyelt tendenciák alapján nem indokolt az aggodalom, hogy január 1-től szegény sorsú románok és bolgárok tömegesen költöznek az országba és szociális segélyre alapozzák életvitelüket.