Több mint három órán keresztül Berlusconi volt az egyedüli főszereplője a Michele Santoro vezette, Servizio Pubblico (Közszolgálat) című, több olasz tévécsatornán és interneten sugárzott baloldali politikai talk-shownak. Santorót tíz éve Berlusconi tiltotta ki a közszolgálati televízióból.
A politikussal közismerten nem rokonszenvező újságírók támadásainak kereszttüzében Berlusconi egyszer sem veszítette el türelmét, és csalatkozniuk kellett azoknak, akik arra tettek a brit fogadóirodákban, hogy Berlusconi elhagyja a televízió stúdióját.
„Azért jöttem, hogy végre főműsoridőben szerepelhessek” – nyilatkozta Berlusconi. Az olasz sajtó szerint azonban a „ravasz kommunikációs zseni” Berlusconi „szimpátiaakciót” hajtott végre. A műsorvezetővel való heves viták is a „szavazatgyűjtést” szolgálták.
Kijelentéseiben Berlusconi elutasította, hogy ő lenne felelős a 2011-ben kialakult olasz csődhelyzetért. Hangoztatta, hogy Olaszországot Monti szakértői kormánya vezette szakadékba.
Az Európai Unióról kijelentette, hogy ha népszavazást rendeznének, az emberek többsége a mostani EU ellen szavazna. „Az euróból való kilépés katasztrófa lenne, de ha az Európai Központi Bank nem segít, Olaszország, Spanyolország, Portugália, Görögország erre lesz kényszerítve” – hangoztatta.
Ami az Északi Ligával való választási szövetséget illeti, Berlusconi szerint a Liga támogatottsága olyan alacsony, hogy nem adhat miniszterelnököt.
A tévéműsort megelőzően Berlusconi a szigorú európai pénzügyi politikát nevezte meg az olasz válság okozójának.
Erre reagálva Jose Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke közölte, hogy az olasz válságért a volt kormányok által felhalmozott államadósság a felelős. Martin Schulz, az Európai Parlament elnöke is azt mondta, hogy az olasz válságot a Monti-kabinet előtti kormány okozta.