Kimondta az igazságot az abortuszról egy francia TV csatorna – hatalmas bírságot kaptak érte
Arra hivatkoztak, hogy a magzat nem tekinthető élőlénynek, így az abortusz nem minősíthető halálozási oknak.
A múlt szerdától szombatig húzódó algériai túszdrámának a legfrissebb adatok szerint 37 külföldi áldozata volt, illetve egy helyi dolgozó is életét vesztette. Az elkövetők iszlamista fegyveresek voltak.
A legfrissebb információk szerint 37 külföldi áldozata volt az algériai túszakciónak, illetve a kormány közlése szerint 29 iszlamista fegyverest is lelőttek a foglyok kiszabadítása során.
Az elkövetők többsége a hírek szerint Maliból, Egyiptomból, Tunéziából, Nigerből és Mauritániából került ki, illetve a parancsnokuk algériai volt. A túszejtők azért döntöttek a BP, a Statoil és a Sonatrach által fenntartott telep elfoglalása és a túszejtés mellett, mert elfogadhatatlannak tartották Franciaország beavatkozását Maliban. A szaharai gázkitermelő telepén lezajlott túszdráma szombatig tartott – algériai különleges erők ekkor indították meg támadásukat, és szabadították ki a több száz algériai és külföldi dolgozót.
A francia külügyminiszter, Laurent Fabius az eset után úgy nyilatkozott, „a terrorizmussal szemben kíméletlennek kell lenni”. Francois Hollande francia államfő úgy nyilatkozott, Algéria „a legmegfelelőbb választ” adta a túszejtésre, és „nem volt lehetséges tárgyalni” az iszlamista túszejtőkkel.
Az algériai túszejtést a Fehér Ház is a leghatározottabban ítélte el, ugyanakkor kijelentették: nincs rá bizonyíték, hogy a történtek mögött az al-Kaida terrorszervezet állna.