Nincs a németeknél félelmetesebb ellenfél a csokipiacon
Jöhet bármilyen csapás, bukhat a kormány, roskadozhat a költségvetés, Németországban a csokigyártást kultikus tisztelet övezi.
Csütörtökön határozhat a német parlament alsóháza a június óta tartó körülmetélési botrányban. Az ügy egy oldalra állította a zsidókat és a muszlimokat Németországban.
Csütörtökön határozhat a német parlament alsóháza a június óta tartó körülmetélési botrányban. A rituális körülmetélést megtiltó határozat egy oldalra állította a zsidókat és a muszlimokat. A német társadalom azonban megosztott. Angela Merkel a körülmetélés szabadsága mellé állt: Németország viccnemzetté válna, ha a világon egyedüliként betiltaná a körülmetélést – mondta a kancellár pártja, a CDU elnökségének hétfői zárt ülésén a Financial Times Deutschland szerint. A CSU politikusa, Thomas Silberhorn viszont úgy véli, hogy ha jogilag minden pofon testi sértés, akkor a körülmetélés is annak kell, hogy minősüljön.
A körülmetélést tiltó bírósági döntést egy muszlim orvos ügyében hozta a kölni tartományi bíróság, akinek egy beavatkozása közben komplikációk léptek fel, ezért a gyermek kórházi kezelésre szorult. Az orvos ellen ezt követően indult eljárás, amiben őt magát végül felmentették, ám a bíróság kimondta, hogy a rituális körülmetélés sérti az egyén önrendelkezési jogát, az pedig előbbre való a vallásszabadságnál.
Bár a zsidó és muszlim vallási vezetők védelmükbe vették egymást, más-más okoból sérti őket a döntés. A Berlinben ülésező Európai Rabbik Konferenciáján a holokauszt óta a német zsidóság elleni legsúlyosabb támadásnak minősítették az esetet, míg a muszlimok az iszlamofóbia egyik megnyilvánulásának tartják. A vallásszabadság védelmében még keresztény szervezetek is tiltakoztak a határozat ellen.