A teljes uniót újrasorolná a Moody's

2011. november 28. 11:39

Az Európai Uniós tagállamok besorolásának újraértékelését tervezi a hitelminősítő az eurózóna válsága miatt – írja az Origo a Reuters és a Bloomberg beszámolója alapján. A Moody's továbbra is tartja álláspontját, miszerint ha nem következnek be további csődök, akkor az eurózóna egyben marad.

2011. november 28. 11:39

Az eurózóna válságának gyors terjedése az összes európai ország államkötvényeinek besorolását veszélyezteti, ezért a Moody's 2012 első negyedévében átértékelheti az Európai Unió összes tagállamának adósságára adott besorolását – közölte hétfőn a hitelminősítő.

A Bloomberg a Moody's közleményét ismertetve azt írja: a hitelek bedőlésének kockázata tovább fog erősödni, ha a kormányok nem hoznak záros határidőn belül a piacokat stabilizáló intézkedéseket. A Moody's szerint erre csak azután kerül majd sor, hogy sokkok sorozata érte az egyes országokat.

A Moody's továbbra is tartja álláspontját, miszerint ha nem következnek be további csődök, akkor az eurózóna egyben marad. Megjegyezték, e pozitívnak tekinthető esetben is sor kerülhet leminősítésekre.

Összesen 28 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Öreg
2011. november 28. 16:24
Két sebességes Európában csak az első sebességben lévőknek éri meg belül lenni! A második fokozatban lévők biztosítják , hogy a kiemelteknek legyen piac /az árú szabad mozgása/ legyen tőke kihelyezés uzsorakamatra /a pénz szabad mozgása/ és kapjanak olcsó munkaerőt akár a bedolgozó üzemek kihelyezésével, akár az olcsóbb munkaerő kicsábításával /munkaerő szabad áramlása/ És mi marad el? A kiegyenlítődés /mert az az első fokozatban lévőknek áldozatvállalással járna/ és a gyengék támogatása./Nem adnak hozzá pénzt. Az alapító atyák forognak sírjaikban, nem ilyen lovat akartak.
Tikva
2011. november 28. 15:16
A főcímhez: STOP! Először a saját háza táján az USÁ-ban túrkásszon és minősítsen...a világ messze legeladósodottabb országa a gennyesült államok...ott van mit minősíteni....a legutóbb ez úgy emlékszem nem sikerült a múdíznak időben...(Lehman-csoport bukása...előtte 2 nappal még a múdíz mindent szépnek és tökéletesnek látott...hiteles nem?..pjujj..
magnamater
2011. november 28. 15:07
Azok a háborúk, melyekben részt vettünk, sorra elbuktak, a gazdasági társulások, melyeknek tagjai vagyunk, ugyanerre a sorsra jutnak.
bini
2011. november 28. 14:31
A Moodi's tulaja a világ harmadik leggazdagabb embere. A fő profiljuk a befektetések és tanácsadás, emelett, vagy ennek érdekében terjesztik ki az országok minősítését is annak érdekében, hogy maguk és "ügyfeleiknek" minnél magasabb profitot tudjanak biztosítani. Mivel globális magánintézet és piaci szereplő, ezért probálják az egész globalista világ pénzügyi és befektetői piacát befolyásolni. 2008 után az usa válsága miatt a ottani befektetések pénzügyi tranzakciók már nem biztosítanak az üzletfelek számára megfelelő profitot ezért a terepet áthelyezték europában, s ehhez kellett a minősitő tevékenység mellyel az eurozna országait elsősorban egy olyan helyzetbe kergesség, hogy az államok finanszirozásához szükséges állampapirokon magas hozamot érjenek el, tehát a papirokon magas hozamot biztosítsanak az ügyfeleik számára. Ennek következtében hitelfelvételre kényszeritség az országokat, aminek törlesztését privatizációs kényszerrel idézék elő(görög, portugál, spanyol, ir, olasz stb), amelyek nyomott áron történnek, így az üzletfeleik olcson tudnak megszerezni vagyontárgyakat ami nagy haszonnal jár. Azt gondolom, hogy igazán erről szól igazán ez a hitelminőségi mizéria, vagyis az új világrend kialakulásának egyik kis állomása. Az usa-ban felhalmozodott magántöke keresi a piacot magának, most europában, de ez kiterjed más területekre is ázsia, afrika, india, arab világ, eurázsiai térség. Ezek majd talán késöbb jőnnek, de ott nem tudnak terjeszkedni, mivel nincs az a közös valuta, ami lehetővé tenni a térnyerést, ezért az euro, mint europai unió közös pénzneme ad lehetőséget számukra a profit realizálására. Ezért fontos számunkra, hogy szakadjuk le és távolodjuk az eurozona válságkocától azzal, hogy gazdasági pénzügyi függöségünket több lábra állítsuk. Ezért megy most a nagy cirkusz, hogy az europai zonán kivüli országokat valahogy függőségbe hozzák az euroövezethez és a világ hitelező globális intézményeihez IMF, Világbank, mivel a befektető és tökepiaci szereplök biztos terepnek akarják tudni. Orbánék azért feketeseggüek, mert bebizonyitották a kormányzásuk alatt, hogy lehet a gazdaságot és az államháztartási egyensúlyt más uton is elérni, mint ezt az eddigi kormányok tették, vagyis lazitani kell és lehetséges más ut. Mivel ez az írány példa lehet több ország és kormányok számára ezért csirájában le kell törni. Na pont ezért kell összefogva kitartani, mert a zürzavarba még nyertesek is lehetünk a végén. Lehet csatát veszteni, de készülni kell a következő ütközetre, s ha az ídő eljőn újból megütközni, mert a háborúnak még nincs vége és mi egy apró helyi szereplők vagyunk a nagy csatamezön, és a végkifejletben még akár nyertesek is lehetünk.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!