Belebukhat a pancserpuccsába a dél-koreai elnök
Pedig már bocsánatot is kért a balul sikerült kísérletért.
Meghaladja a 11 ezret a halálos áldozatok száma Japánban, míg eltűntként több mint 17 ezer személyt tartanak nyilván. Kan Naoto kormányfő szerint továbbra is kiszámíthatatlan a helyzet, a kormány riadókészültségben áll. A fukusimai reaktorok hűtését a növekvő sugárzás miatt nem tudták újraindítani.
A japán kormányfő a tokiói parlament alsóházának költségvetési bizottsága előtt számolt be kedden a nukleáris létesítménnyel kapcsolatos teendőkről - számolnak be japán források. A helyzet Kan Naoto szerint továbbra is kiszámíthatatlan, a kormány azonban „riadókészültségben áll, és megbírkózik a problémával”. A sugárzás növekedése miatt nem tudták újraindítani a reaktorok hűtőrendszerét. A talajban az erőműnél, amelynek épületeiből súlyosan szennyezett víz szivárog, plutóniumot találtak.
Keddi adatok szerint a földrengésnek és a szökőárnak 11 063 halottja van Japánban, míg az eltűntek száma 17 285. Összesen 18 ezer ház dőlt romba, és további 130 ezer szenvedett károkat. A legtöbben, összesen 6744-en Mijagi prefektúrában haltak meg. A halottak száma várhatóan tovább emelkedik.
A dél-koreai biztonsági ügynökség jelentése szerint radioaktív jód nyomát találták Szöulban és az ország másik hét pontján - a sugárzás azonban nem jelent veszélyt az egészségre. A radioaktív szennyezést az esővízben Kanadában és az Egyesült Államokban is észlelték, mértéke ugyanakkor nem ártalmas az egészségre.