Vészjelzés a Bloombergtől: 100 ezer katona érkezhet Ukrajnába az oroszok oldalán
És a lap szerint „ez még csak a kezdet”.
Nem tudni pontosan, mi lehet az Apple filozófiája az iPhone i-betűje mögött.
A 2007-ben bemutatott első generációs iPhone számos okból szinte azonnal meghódította, egyszersmind fenekestül fel is bolygatta az iparágat. Azóta pedig szépen dübörög az iPhone-evolúció: évről-évre jelennek meg az újabbnál újabb, jobbnál jobb iPhone-ok, a készülékeket pedig azóta is milliók használják. Az iPhone-okat tehát ismerjük. Vagy mégsem?
A Reader’s Digest szerint ugyanis az iPhone nevében szereplő „i”-betű története jóval az iPhone születése előtt kezdődött. Az első Apple-termék, amelynek nevében az „i” szerepelt, az 1998-ban bemutatott iMac számítógép volt, amelynek nevében az i-betű az akkoriban még igen ritkaságnak számító „internet” jelentését hordozta, egyszerűen azzal a céllal, hogy kiemelje a Mac (akkoriban) forradalmi internetes képességeit – emlékeztet a lap.
De amikor az első iMac piacra került, az „i” számos más jelentést is hordozott.
Steve Jobs szavai szerint az „i” az „internet, az egyén (angolul individual), az utasítás (angolul instruct – a szerk.), az informálás )(angolul inform – a szerk.), és az inspiráció (angolul inspire – a szerk.) szavakat jelenti” – idézi a portál Paul Bischoff, a Comparitech adatvédelmi szakértőjének magyarázatát, aki szerint ugyanakkor – annak ellenére, hogy a fent említett szavak fontos részét képezték a bemutatónak –
Jobs azt is mondta, hogy az „i”-nek „nincs hivatalos jelentése”.
Utóbbira erősíthet rá egyébként az is, hogy bár az iMac kapcsán már említett internet-hozzáférés volt a 2007-ben debütált első iPhone egyik legnagyobb értékesítési pontja, néhány Apple-termék, amely hasonló nevet viselt, valójában nem is rendelkezett internet-hozzáféréssel (gondoljunk csak a korai iPod-ra!). Az „i” tehát nem annyira egy rövidített szó, mint inkább egy emlékezetes – merjük azt mondani, hogy ikonikus – márkaazonosító – összegzi fejtegetését a lap.
***