Folyamatos és mindenre kiterjedő az Ukrajnából hazánkban érkező menekültek ellátása, menekültügyi eljárásoktól kezdve egészen a hazánkba érkező betegek ellátásáig – közölte érdeklődésünkre Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő. Hozzátette, a kormány a háborús konfliktus kitörésével egy időben megkezdte a humanitárius segítségnyújtás megszervezését, amelyben részt vesz a honvédség, a rendőrség, az idegenrendészet, a katasztrófavédelem, a kormányhivatalok, az önkormányzatok, az egészségügyi dolgozók, a karitatív szervezetek és önkéntesek is.
Eddig egymillió menekült érkezett
A kormány koordinálja az ukrajnai menekültek elszállásolását is, amennyiben az ide érkezők ezt igénylik. Az ENSZ menekültügyi főbiztosa tavaly novemberben azt közölte, hogy már mintegy 14 millióan menekültek el otthonaikból Ukrajnában. A számok pedig azt mutatják, hogy már most drasztikusan lecsökkent az ország népessége.