Még a nyáron jelentették fel Nemes László pesterzsébeti DK-s önkormányzati képviselőt. A kerületi Fidesz-frakció mellett még saját önkormányzata is feljelentést tett a politikus ellen. Akkori információinkat Demjanovich Orsolya jegyző is megerősítette, azt válaszolta a lapunknak küldött levelében, hogy Nemes a Polgármesteri Hivatal számlájára 1.057.760 forintot utalt át „Nemes László felmerült taxi költségek térítése” közleménnyel.
Az átutalás pontos időszaka, jogalapja és összegszerűsége egyelőre nem értelmezhető, a Hivatal még vizsgálja, hogy mi a jogszerű teendő a befizetéssel, jelenleg függőben tartjuk”
– közölte akkor a jegyző portálunkkal, majd azzal folytatta, hogy megküldték a feljelentést az illetékes hatóság felé.