Ugyanez vonatkozott az oktatók ügyére is: csak minőségi oktatást, kutatói potenciált mutató, piacképes tanári fizetést ajánló intézmény tud rangos szakembereket Budapestre vonzani.
Takáts Előd, a Budapesti Corvinus Egyetem rektora
Az egyetemen jelenleg 500 oktató és 400 külsős előadó tanít, 10 százalékuk külföldi, a cél az, hogy ez az arány 20 százalékra emelkedjen. A külföldi diákok száma a modellváltás előtt 13 százalékos volt, jelenleg 20 százalék körül mozog, a cél, hogy 25 százalék legyen. A minőségi oktatás másik feltétele, hogy minél alacsonyabb legyen az egy oktatóra jutó diákok száma, e téren is folyamatosan javuló tendencia figyelhető meg:
1 oktatóra jelenleg 20 diák jut (ez már a nyugat-európai felsőoktatási sztenderdek szerint is jó arány),
de a cél az 1/12-es arány. A nemzetköziesítés másik hozománya, hogy míg három évvel ezelőtt még a tárgyak csupán 15 százalékát zajlott angol nyelven a tanítás, ma ez már 40 százalékra nőtt – mint a vezetői magyarázták: az üzleti élet, a pénzügyi tantárgyak nyelve angol, mindenhol a világon.
Az egyetem a minőségi ugrással arra számít, hogy a már külföldön tanuló magyar diákokat egy részét vissza tudja vonzani, hasonlóképpen a külföldi egyetemeken tanító magyar professzorokat is vissza tudja csábítani a budapesti katedrára. Azzal is számolnak, hogy a BCE növekvő vonzereje a magyar diaszpórából is sok másod-, harmadgenerációs magyar diákok Budapestre vonzhat – ők egy holland vagy német egyetem helyett az ugyanolyan színvonalú magyar egyetemet érzelmi, származási okból választhatnák inkább.
A munkáját egy éve megkezdő rektor szerint a közgáz a felső középosztály gyerekeinek az egyeteme volt, és azzal, hogy az elmúlt években nőttek a pontszámok, még szelektívebb lett a felvételi, fontos szempont lett, hogy
a tehetséggondozó programokkal olyan diákokat is helyzetbe hozzanak, akik hátrányos helyzetből érkeznek,
esetleg nem vették fel őket egyetemre – erre hozták létre az Illyés Gyula tehetségtámogató programot.
Anthony Radev, a Budapesti Corvinus Egyetem elnöke
A Corvinus nagy célja, hogy Közép-Európa vezető közgazdaság-tudományi egyeteme legyen,
nagy jövőbeli ambíciója, hogy a régió országaiból is idevonzza a hallgatókat, a nyugati egyetemek mellett alternatívát nyújtva számukra – fogalmazott a háttérbeszélgetésen Anthony Radev. A Budapesti Corvinus Egyetem elnöke szerint új intézetek alakultak új vezetőkkel, új szakokat és képzési lehetőségeket indított az egyetem, így minden lehetőséget megteremtettek a hatékony működés számára, illetve arra, hogy a BCE ne csak domináns intézmény maradjon a közgazdasági képzés terén, de a magyar közgáz diploma értéke tovább növekedjen.