Világrendszerváltás jön, és a siker kulcsa a semlegesség – kínai politológus a Mandinernek
Milliók tájékozódnak az Eric Li által alapított híroldalról; a politológus most elmondta, hogyan lehet Magyarországnak is nagy szerepe a világban.
Becslések szerint Kína tengeri orosz olajimportja napi 1,1 millió hordó közeli rekordszintre ugorhat májusban.
Idén várhatóan rekordközeli mennyiségű orosz olajat vásárol Kína, kihasználva az energiahordozó árazását. Ezzel az is elképzelhető, hogy Oroszországnak egyáltalán nem árt meg, hogy a nyugati piacokat elzárják előtte – írta meg a napi.hu a Reuters értesüléseire hivatkozva.
A brit hírügynökségnek nyilatkozók hajózási adatokra és olajkereskedőkre hivatkozva felhívták a figyelmet; Kína „csendben” növeli az oroszországi olajvásárlást kedvező áron, és ezzel
A portált ezt követően a CNBC-t idézte, amely azt írta, a világ legnagyobb olajimportőrének lépése egy hónappal azután történt, hogy kezdetben visszavágta az orosz szállítások mennyiségét, mert félt attól, hogy nyíltan Moszkva támogatásának látszatát kelti, és esetleg szankcióknak teszi ki állami olajipari óriáscégeit.
A Vortexa Analytics becslése szerint Kína tengeri orosz olajimportja májusban napi 1,1 millió hordó közeli rekordszintre ugrik, az első negyedévi 750 000 és a 2021-es 800 000 után.
Az Unipec, Ázsia vezető finomítójának, a Sinopec kereskedelmi ága vezeti a vásárlásokat, a Zhenhua Oil, a kínai védelmi konglomerátum, a Norinco egysége mellett. A kereskedők szerint a Livna Shipping Ltd, egy Hongkongban bejegyzett cég szintén a közelmúltban jelent meg az orosz olaj Kínába történő szállításának egyik fő szállítójaként.
A Sinopec nem kívánt nyilatkozni. A Zhenhua és a Livna nem válaszolt a megkeresésekre.
Kína 25,6 millió tonna kőolajat importált Oroszországból az idei első négy hónapban, 7,4 százalékkal kevesebbet, mint egy évvel korábban, ugyanakkor
Az orosz olaj alacsony ára – a kereskedők szerint az azonnali árkülönbözet körülbelül 29 dollárral kevesebb hordónként, mint az invázió előtt – a kínai finomítóknak kedvez, mivel a lassuló gazdaságban csökkenő árréssel kell szembenézniük. Az ár jóval a közel-keleti, afrikai, európai és egyesült államokbeli konkurens hordók ára alatt van – húzta alá a napi.hu.
Nyitóképünk illusztráció. Fotó: Pixabay.