Miért fontos, hogy részt vegyünk a választáson? Milyen irányba menjen az ország április 3. után? Mi az eltelt évtized mérlege? Címlapos összeállításban művészeket, sportolókat, a tudományos élet szereplőit és közéleti személyiségeket – mások mellett Csókay András idegsebészt, Gyurta Dániel olimpikont és Sótonyi Pétert, a Professzorok Batthyány Körének elnökét – kértünk arra, mondják el, ők miért mennek el szavazni vasárnap.
Vezércikkünket, az Első karaktert Szalai Zoltán főszerkesztőnk jegyzi arról, szerinte mi a mostani választás tétje.
Közélet
Hogyan hat az orosz–ukrán konfliktus az április 3-ai országgyűlési választásra? Milyen következménye lenne egyik, illetve másik oldal számára a vereségnek? Mi várható a népszavazáson? Közélet rovatunkban vitainterjút olvashatnak Mráz Ágoston Sámuellel és Závecz Tiborral a megváltozott kampányról, esélyekről és vitakultúráról.
Összeállításunkban bemutatjuk, hogy melyek a billegő körzetek, ahol az eredmények eldönthetik a választást.
Nekünk elsősorban a magyar embereket kell megvédenünk, ők bíztak meg bennünket az érdekeik képviseletével – hangsúlyozza Orbán Balázs.
A Miniszterelnökség miniszter- helyettesével, Orbán Viktor kormányfő politikai igazgatójával az ukrán–orosz háborún kívül beszéltünk az energetikai szuverenitásról, az uniós forrásokról és a baloldal üzenetéről.
Miért nem létezhet örök béke? Lánczi András filozófus a háború kapcsán ír a nagyhatalmak versengéséről.
„Még soha ekkora tere nem volt annak, hogy baloldali szavazók is realizálják: az ország biztonságának garanciája bizony a jelenlegi kormányzat” – írja publicisztikájában Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ igazgatója.
Külhon & Külföld
Provokációk sora éri az ukrajnai és az erdélyi magyarságot, a legkülönbözőbb erőknek lehet érdekük a helyi társadalmi és politikai feszültségek szítása. Külhon rovatunkban Demkó Attila biztonságpolitikai szakértőt és Pászkán Zsolt politológust kérdeztük.
A bukaresti kormányzattól az RMDSZ-en át a szélsőjobboldali AUR-ig teljes egységben sorakoztak fel a romániai politikai erők az orosz agresszió elítélése mellett, egyúttal feltétlen lojalitásukat fejezték ki a nyugati szövetségeseknek. Összeállításunkat külföld rovatunkban olvashatják.
Wagner Péter, a Külügyi és Külgazdasági Intézet munkatársa véleménycikkében arról ír, hogy miként ébredt fel a NATO „az agyhalott állapotból” az orosz-ukrán konfliktus következményeként.
Alvino-Mario Fantini, a The European Conservative főszerkesztője a konzervatívok előtt álló kihívásokról ír publicisztikájában.