LMBTQ-színekbe borult Budapest: „Hát miért nem sz*rod le?” – üzente Osváth Zsolt

Közeleg a Pride-felvonulás, Karácsonyék LMBTQ-zászlókkal árasztották el az Erzsébet híd mindkét oldalát.

„Minden sportolónak joga van ahhoz, hogy megkülönböztetés nélkül, egészségét, biztonságát és méltóságát tiszteletben tartó módon sportoljon” – írja az új irányelv.

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság megszüntette azt az előírást, amelyben korlátozták, hogy legfeljebb milyen magas lehet a női számokban induló transznemű versenyzők tesztoszteronszintje – számolt be cikkében a 444.hu.
Mostantól egyesével értékelik, hogy az illető indulhat-e női számban
A lap szerint a korlátozás 2015-ös bevezetése óta a transz sportolónőknek előírták, hogy ha versenyezni akarnak, akkor két évig feminizáló hormonkezelésnek kell alávetniük magukat, a tesztoszteronszintjük pedig nem lépheti túl a 10 nanomolt literenként.
Erre többen nem voltak hajlandók, köztük Caster Semenya futó sem.
A korábbi előírás helyett mostantól minden esetben külön-külön fogják értékelni, hogy az illető indulhat-e női számban.
„Minden sportolónak joga van ahhoz, hogy megkülönböztetés nélkül, egészségét, biztonságát és méltóságát tiszteletben tartó módon sportoljon. Ugyanakkor a versenysport – és különösen a magas szintű sportversenyek – hitelessége is múlik azon, hogy egyenlő feltételek mellett lehessen indulni, és ahol egyetlen sportolónak sincs tisztességtelen vagy aránytalan előnye a többiekkel szemben” – írja az új irányelv.
Címlapképen: Laurel Hubbard. Kép forrása: ADRIAN DENNIS / AFP