„A forgalmi előrejelzések célja kettős: bemutatni, hogy önmagában a híd létrejötte mekkora forgalmat húz ki a belvárosból és ha egyéb intézkedések is kísérik ezt, mennyivel fokozható ez a hatás. Hogy milyen kísérő intézkedések lesznek, a fenti határozat szerint nem mi döntjük el, hanem a Főváros. A modellezéseket pedig olyan forgatókönyvekre készítettük el, amelyekben közösen maradtunk” – írja Vitézy Dávid.
„A forgalmi viszonyok előrejelzése, az úgynevezett forgalmi modellezés a BKK rendszerein, az úgynevezett Egységes Forgalmi Modell számítógépes előrejelző modell segítségével történt, mely alaprendszert még 2013-ban a vezetésemmel helyezte üzembe a BKK és azóta is minden budapesti közlekedési beruházás hatáselemzésének alapvető eszközeként szolgál” – tette hozzá.
Vitézy Dávid emlékeztet, hogy a belvárosi forgalomcsillapítás forgatókönyvei a BKK korábbi tanulmányaiból eredtek.
A BKK nyilvános, 2013-as tanulmányából származó adatok kerültek a modellbe, tehát a Főváros „magáénak vallott” Budapesti Mobilitási Tervében szerepelnek a „ma a Főváros vezetői által látszólagos megdöbbenéssel posztolt értékek”.
„Az elmúlt hetekben a Főváros vezetői, valamint a főpolgármester kabinetfőnöke által alapított civil szervezet folyamatosan azzal vádolta a beruházást, hogy a Galvani híd forgalmi hatáselemzése során nem vettük figyelembe a Budapest Mobilitási Terv célkitűzéseit, az autóforgalom növekedésének megállítását Budapesten és a belváros forgalomcsillapítását. Ez nem igaz. Az Új Duna-híd úthálózatának méretezése során a BFK figyelembe vette és modellezte a fővárosi forgalomcsillapítási törekvéseket és a különböző, a Budapesti Mobilitási Tervben szereplő intézkedésekkel együttes hatását az új híd megépítésének. Így készült a most kritizált vizsgálat is, a Főváros szakembereivel közösen” – áll Vitézy Dávid posztjában.
A számítások szerint a belvárosi forgalomcsillapítás mellett az Új Duna-híd terhelése optimális, 55 ezer autóval tehermentesíti a belvárost
és Vitézy Dávid szerint képes betölteni a hídnak szánt hálózati szerepet.
„Nyilván ez is hozzájárult ahhoz, hogy 2020 februárjában a Fővárosi Közfejlesztések Tanácsán Karácsony Gergely főpolgármester is támogatta az Új Duna-híd megépítését” – állítja Vitézy Dávid, aki szerint az új híd megépítése a belvárosi autóforgalom egy jelentős részét a Petőfi híd és Rákóczi híd felé terelné, a jelenleg azon folyó forgalom pedig a Galvani híd hálózati szerepét erősíthetné.