Sokatmondó képet küldött Orbán Viktor Bécsből
Fontos találkozókon vesz részt a magyar kormányfő.
Ausztria már 15 embert vett őrizetbe a merénylettel kapcsolatban. A német és svájci hatóságok ugyancsak nyomoznak olyan emberek után, akik feltehetően kapcsolatban álltak a merénylővel.
Őrizetbe vettek két embert Bécsben, akiknek feltételezhetően közük volt a november 2-án elkövetett terrortámadáshoz – adta hírül rendőrségi forrásokra hivatkozva a Kronen Zeitung című osztrák napilap vasárnap. A bécsi ügyészség szóvivője megerősítette az értesüléseket. Közlése szerint a merénylet helyszínén talált fegyveren megtalálták az egyik személy, egy 26 éves afgán gyökerekkel rendelkező osztrák állampolgár DNS-ét. A bécsi ügyészség kezdeményezte letartóztatását. A másik gyanúsítottról egyelőre nem tudni semmit.
A lap úgy tudja, hogy a Cobra osztrák különleges egység kommandósai pénteken vették őrizetbe mindkét gyanúsítottat, és egy bécsi helyszínen házkutatást is folytattak. Az észak-macedóniai albán családból származó osztrák Kujtim Fejzulai november 2-án négy embert megölt és huszonhármat megsebesített Bécs belvárosában. A férfit a rendőrök lelőtték, a helyszínen életét vesztette. A merénylő robbanóöv-utánzattal, lőfegyverrel és késsel volt felszerelkezve.
A támadást az Iszlám Állam nevű terrorszervezet vállalta magára. A támadó büntetett előéletű volt, azért került börtönbe, mert Szíriába akart utazni, hogy csatlakozzon az Iszlám Államhoz. Ausztria már 15 embert vett őrizetbe a merénylettel kapcsolatban. A német és svájci hatóságok ugyancsak nyomoznak olyan emberek után, akik feltehetően kapcsolatban álltak a merénylővel.
(MTI)
A címlapkép illusztráció. A képen: Fegyveres rendőrök őrt állnak, miközben társaik razziát tartanak egy bécsi mecsetben 2020. november 6-án. Az osztrák kormány ezen a napon elrendelte két "radikális mecset" bezárását, pár nappal a négy halálos áldozatot követelő bécsi iszlamista terrortámadást követően. A 20 éves merénylő, Kujtim Fejzulai egy mecset és egy iszlám egyesület rendszeres látogatója volt, amelyek nagyban hozzájárultak a radikalizációjához. Fotó: MTI/EPA/Felix Huber