Pakisztánban bekérették a külügyminisztériumba a francia nagykövetet

2020. október 26. 11:04

Nem tetszettek nekik Macron kijelentései.

2020. október 26. 11:04

Pakisztánban bekérették hétfőn a külügyminisztériumba a francia nagykövetet Emmanuel Macron francia elnöknek a Mohamed prófétát ábrázoló karikatúrákkal és az iszlámmal kapcsolatos kijelentései miatt.

„A gyűlölet elvetett magjai meg fogják osztani a társadalmat, és ennek súlyos következményei lesznek" – jelentette ki Sah Mahmúd Kuresi pakisztáni külügyminiszter a közleményében, amelyet azzal kapcsolatban adtak ki, hogy Macron kijelentette: Franciaországban ezután is lehet Mohamed-karikatúrákat publikálni, és az ország megvédi szekuláris értékrendjét a radikális iszlámmal szemben.

A francia elnök ezt annak a tanárnak, Samuel Patynak a múlt heti búcsúztatásán jelentette ki, akit azért gyilkolt meg és fejezett le egy csecsen iszlamista Párizs közelében, mert a szólásszabadságról tartott óráján Mohamed-karikatúrákat mutatott a diákoknak. Kuresi egyúttal felszólította az ENSZ-t, lépjen fel az iszlám elleni gyűlölettel szemben, rámutatva arra, hogy a karikatúrák világszerte felháborodást keltettek, a francia elnök ezzel kapcsolatos beszéde pedig „csak olaj volt a tűzre”.

A hét végén Imran Hán pakisztáni miniszterelnök a Twitteren közzé tett nyílt levelében az iszlamofób tartalmak eltávolítására szólította fel a Facebook közösségi oldal üzemeltetőit. Kijelentette, hogy a növekvő iszlamofóbia bátorítja az iszlamista mozgalmakat és az erőszakot, hozzátéve: az iszlám elleni gyűlöletkeltést a Facebooknak a holokauszt tagadásához, illetve relativizálásához hasonlóan kellene tiltania. „Nem lehet azt az üzenetet közvetíteni, hogy vannak, akik ellen tilos a gyűlöletbeszéd, míg mások ellen elfogadható” – szögezte le Hán. A Facebook szóvivője válaszul újságíróknak azt mondta, a gyűlöletbeszéd minden fajtáját elítélik, az ilyen jellegű tartalmakat pedig eltávolítják. Mindazonáltal beismerte azt is, hogy e téren még sok munka vár rájuk.

A Facebook legutóbbi átláthatósági jelentése szerint 2019 második felében Oroszország után Pakisztánból érkezett hozzájuk a legtöbb felhívás a tartalmak szűrésére vonatkozóan. Az ázsiai országban október elején egy időre betiltották a TikTok videómegosztót is, majd ismét engedélyezték, miután az üzemeltető biztosítékokat adott arra, hogy az országban a pakisztáni törvényeknek megfelelően fogja szűrni a weboldalra felkerülő tartalmakat. Korábban hasonló indokkal felfüggesztették a YouTube videómegosztót is, amely a néhány hónapos tiltást követően végül egy helyi verziót indított az országban.

(MTI)

Összesen 37 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Welszibard
2020. október 27. 14:25
Jézus, elfogatásakor a Gecsemáne-kertben, leintette Pétert, aki karddal akarta őt megvédeni hóhérai ellen. Másnap Jézust keresztre feszítették. Van egy kis különbség: Korán, 47. szúra, 4. vers: "...amikor hitetlenekkel találkoztok, pusztítsátok el őket, tegyetek nagy vérontást."
Palepoli
2020. október 26. 20:56
Örülök annak, hogy miután az 1789-es patkánylázadás utáni terror lefejezte a kereszténységet Franciaországban, most legalább a muszlimok visszavágnak nekik.
Mandarin.
2020. október 26. 15:45
Ha nem lenne az iszlám, pakisztán sem létezne, több mint tíz nép él ott, de nem a legnagyobb népcsoport adja az ország hivatalos nyelvét. Az urdu mindössze 15 millió embernek az anyanyelve, a 200 milliós iszlám köztársaságban, ez a helyzet Európában elképzelhetetlen lenne, ott a vallás összeköti a sok nyelvű társadalmat.
Héja
2020. október 26. 14:28
pakik, arabok, vérmuszlim törökök, erdoganok, pokolba veletek.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!