Hadházy Ákos vasárnap este a szerencsi időközi választást követően a közösségi oldalán az alábbiakat írta:
„Ha Bíró nyert volna, nem csak egy rasszista indulatú ember került volna be a parlamentbe, hanem egy olyan ember, aki elég egyértelműen részt vett abban, hogy egy kis csapat valódi fejlesztés helyett magára költött 50 millió forint EU-s támogatás egy jelentős részét. A kormánypropaganda ugyan csak a ki nem fizetett varrónőkről harsogott, de személyesen tájékozódtam az ügyről és emiatt azt ennél jóval súlyosabbnak tartom. A „szociális szövetkezetezés” 2014-2015-ben gyakori fideszes elkövetési mód volt és a vizsgálataim alapján ez a történet is alkalmas lett volna egy Korrupcióinfó illusztrálására. Emiatt én ennek a jelöltnek csak annyit segíthettem, hogy, nem beszéltem róla nyilvánosan, de a pártelnököket tájékoztattam arról, amit megtudtam.”
Hadházy posztja nyomán megkerestük a Jakab Pétert, a Jobbik elnökét az alábbi kérdésekkel:
1. Önt konkrétan mikor, milyen információkkal kereste meg Hadházy Ákos Bíró László korrupciógyanús ügyével kapcsolatban?
2. Amennyiben olyan információk állnak rendelkezésére miszerint Bíró törvénytelenséget követett el, akkor miért nem fordultak a nyomozó hatóságokhoz?
3. A korrupció elleni elszánt harcosként miért nem emelte fel nyilvánosan a szavát Bíró szövetkezeti ügyében? Van különbség fideszes korrupciógyanú és ellenzéki korrupciógyanú között?
4. Utólag, a választás eredményének tudatában, mit gondol, megfelelő jelölt volt a jobbikos Bíró László Koncz Zsófiával szemben?
Kérdéseinkre az alábbi választ kaptuk Schmuck Erzsébettől és Kanász-Nagy Mátétól, az LMP társelnökeitől, amit változtatás nélkül közlünk:
„Nem tudjuk, hogy Hadházy Ákos milyen információkról beszél, mivel
az LMP-t ezekről nem tájékoztatta.
Korrupció ügyében inkább a kormánypárt házatáján kellene vizsgálódni. Az ellenzék összefogással és közös munkával nagyon közel került a kormánypárti jelölthöz, de ez most még nem volt elég. Szükség van új szavazók bevonására, ehhez pedig olyan sokszínű ellenzék kell, ahol sokan politikai otthonra találhatnak. Szükség van arra is, hogy a Fidesz kormányzásának veszteseit megszólítsuk. A növekvő szociális-gazdasági válságra érdemi válaszokat kell adni, erre a kormány jelenleg nem hajlandó.”