A parlament elutasította az Isztambuli Egyezményhez való csatlakozást

2020. május 05. 10:53

A honatyák politikai nyilatkozatban döntöttek a kereszténydemokrata képviselők javaslatáról. A döntés szerint az Országgyűlés pedig nem kívánja a nemzeti jog részévé tenni sem a társadalmi nem fogalmát, sem az egyezmény genderszemléletét.

2020. május 05. 10:53

Kereszténydemokrata képviselők kezdeményezésére politikai nyilatkozatot fogadott el az Országgyűlés kedden a gyermekek és nők védelmének fontosságáról, valamint az isztambuli egyezményhez való csatlakozás elutasításáról. A KDNP-s Vejkey Imre, Nacsa Lőrinc, Juhász Hajnalka és Hollik István által benyújtott politikai nyilatkozatot 115 igen, 35 nem és három tartózkodás mellett fogadta el az Országgyűlés.

A nyilatkozat felszólítja a kormányt, hogy ne tegyen további lépéseket az egyezmény kötelező hatályának elismerése iránt, és az Európai Unió intézményeiben is azt az álláspontot képviselje, hogy az EU ne csatlakozzon a dokumentumhoz.

A politikai nyilatkozatban a ratifikáció elutasítását azzal indokolják: az Európa Tanács isztambuli egyezménye a társadalmi nem definícióján alapuló megközelítést ír elő rendelkezéseinek átültetése során, az Országgyűlés pedig nem kívánja a nemzeti jog részévé tenni sem a társadalmi nem fogalmát, sem az egyezmény genderszemléletét.

A nyilatkozat szerint azért sem támogatható a ratifikáció, mert az egyezmény nemi alapon biztosított menedékjoggal kapcsolatos rendelkezései ellentétesek a jogellenes bevándorlással szembeni hatékony fellépést biztosító magyar jogszabályi környezettel.

„Jogunk van megvédeni országunkat, kultúránkat, törvényeinket, hagyományainkat és nemzeti értékeinket, amelyeket sem a többségi meggyőződéstől eltérő genderszemlélet, sem a korlátozás nélküli vagy a társadalmi nemek alapján előnyöket biztosító bevándorlás nem veszélyeztethet” – szögezi le a nyilatkozat.

A dokumentum kitér arra is, hogy az isztambuli egyezmény azon pontjai, amelyekre értékként tekintenek, – különösen a gyermekek védelme és a nők elleni erőszakkal szembeni fellépés – jelenleg is részei a magyar jogrendszernek, amely biztosítja a szükséges jogi garanciákat minden védelemre szorulónak.

(MTI)

Összesen 204 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Kati202
2020. május 27. 16:21
Helló, Révai Kati vagyok. Itt vagyok, hogy ezt a jó hírt eljuttassam az egész világhoz, és hogy a csodálatos dolog történt az életemben, férjem elhagyott, mert nem volt jó munkám, és mert nem tudtam neki babát adni hároméves házasságot igyekeztünk ily módon értelmezni az egész országban, de tudom, hogy az segíthet nekem az egységben, és egy nap a férjem furcsán viselkedik, másokkal kimegy nőkkel, és hagyja abba, hogy hideg szeretettel lássam nekem, többször is azzal fenyeget, hogy el fog válni Ha merem megkérdezni tőle a többi nővel fennálló kapcsolatát, teljesen pusztultam és zavart voltam, és három élesztő miatt sírtam terhesség nélkül, amíg egy régi barátom elmondott nekem Dr. Igbinovia-ról, aki segít az embereknek az elvesztett kapcsolat visszaszerzésében és a házasság megteremtésében. először meglepett, és megkérdeztem magamtól, létezik-e valami ilyesmi valaha, de úgy döntöttem, hogy kipróbálom, amikor kapcsolatba lépök vele, mindent elmondott nekem az életemről, annyira meglepődtem, és azt mondta, hogy segíthet nekem a probléma megoldásában, ha csak tudom fo Kihúzza az utasításait, amelyeket tettem, és ezt követően három nappal később azt mondta nekem, hogy a férjem hazaérünk, hogy mindent meg kell próbálnom szexelni vele, amit tettem, és valóban a következő héten terhes voltam, és a társaságot, amelynek dolgozom és most én vagyok a FUSZERHAZ KFT felügyelete. Nem tudom ezt egyedül tartani, ezért úgy döntöttem, hogy ezt megosztom önökkel. Ha bármilyen segítségre van szüksége, vegye fel a kapcsolatot a Drigbinovia-val a következő e-mail címen: [email protected], whatsapp / viber neki +2348144480786 magától értetődőnek veszi a dolgokat, és az ön számára ......
simonvitéz
2020. május 05. 17:14
Nosza Szelesberni, Bunkóné Bunkón Ildi, Vaddisznó Ági, CIAbó Timcsi, Kínhalmi Ági, le a bugyogóval, és körbeszaladni 3szor a Parlament körül! Csináljatok már valamit, a dudabas.ogatás nem ér semmit, jóval több kell, hogy megbukjon náciorbán rezsimje!!
Menhetten
2020. május 05. 16:43
Erre csak jó kifogás a vírus! Az a bajuk az Egyezménnyel -szerintem-, hogy előír egy csomó intézkedést, intézményt, jogszabály módosítást, egy komplex intézkedési tervet, amire bizony költeni kell! Szakemberek, menedékházak, vizsgálatok, terápiák, emberi jogok -ezek mind olyanok, amik nem termelik a pénzt, hanem viszik. Na, szerintem, ez nem tetszik odafent.
Berecskereki
2020. május 05. 16:39
Akkor viszont minek írták alá? Ilyen kérdést az tesz fel, aki nem ismeri a nemzetközi jogot és a médiában írtakat veszi figyelembe, vagy ismeri, de trollkodik. A nemzetközi egyezményeket két lépcsőben tárgyalják, fogadják el. Az aláíráskor a kormány egyik tagja, vagy a kormány által felhatalmazott aláírja, mellyel a kormány vállalja, hogy országgyűlés elé viszi. Ennyi. Az sincs benne, hogy mikor és az sincs benne, hogy elfogadja. A második lépcső amikor az országgyűlés elfogadja, vagy elutasítja. Ha elfogadja, ratifikálja, akkor ebben az országban ekkor lép hatályba és kötelezi az adott országot, hogy alkotmányában, jogszabályaiban ezt átvezesse, harmonizálja. Az aláírás 2014 évben történt és Navracsics Tibor igazságügyi miniszter írta alá. Ezt követően, főleg az utóbbi években robbant ki a gender téma körüli vita, melynek során pro és kontra számos érv hangzott el. Nemcsak Magyarország nem ratifikálta, hanem több ország. Így: Bulgária, Csehország, Lettország, Litvánia, Magyarország, Szlovákia és az Unióból azóta kilépett Egyesült Királyság. Egyetértve az indokokkal, szerintem jól tette az Országgyűlés, hogy elutasította a ratifikációt.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!