Pont ő az, aki folyamatosan hangoztatja, több szeretne lenni egy sportolónál, és rendszerint kiáll az afroamerikaiak ügyeiért.
Nagy példaképe Muhammad Ali, a legendás bokszoló, aki hihetetlen sportteljesítménye mellett politikai állásfoglalásáról is ismert. Bár én nem örülök neki, hogy amikor leülök kosárlabdát nézni, Hillary Clinton élő plakátkampányát látom a pályán melegíteni, ám legyen. Nem vitatom el egy atléta jogát sem, hogy hangot adjon a meggyőződésének. Még akkor sem, ha nyilvánvaló, hogy egy sportolónak nem feltétlenül a politikai éleslátás a legfőbb erőssége. De akkor most miért nem tudott Lebron James kiállni Daryl Morey mellett? Miért nem tudott a nagy szabadságharcos hangot adni annak, hogy talán mégsem annyira jó, amit Kína csinál? Vagy bárki más az NBA-ben. Itt van a lehetőség a modern kori Alinak lenni, hinni a demokráciában és szabadságjogokban. Lehet szeretni és nem szeretni Alit a vietnami háborúval kapcsolatos véleménye miatt, de az ember mégiscsak öt év börtönt, sok ezer dollár pénzbírságot és világbajnoki övének elvesztését vállalta be az elveiért. És azt se felejtsük el, hogy amikor mindezt tette, a közvélemény korántsem állt mögötte. Az elhúzódó háború, a növekvő társadalmi elégedetlenség és a feléledő emberi jogi mozgalmak hatása tette Alit általánosságban pozitív személyiséggé a mai közgondolkodásban. 1967-ben mindenki utálta, de ő kockáztatott.
Amit az NBA és Lebron James most csinál, az nem más, mint pénzért eladni mindent, amit nagy hangon hirdetnek. Az egész liga mást sem szeretne, csak tüntetni a nemes ügyekért. Ezt persze könnyű Amerikában, ahhoz nem kell nagy bátorság. Amikor egy kommunista diktatúrában tüntetnek a világ másik felén, ahhoz kell igazán bátorság. De e felett persze könnyebb szemet hunyni, főleg ha teletömik az ember zsebét. Ha csak ennyire telik tökösségből és morálból, én is azt mondom: „Shut Up and Dribble!”"
Az eredeti, teljes írást itt olvashatja el.