Talán nincs még egy olyan szereplője a magyar történelemnek, akinek reális értékelését annyira megnehezítené a halála óta töretlen hőskultusz, mint Hunyadi Jánosét – mondja a kutató.
A báró egyszerre volt nagyívű politikus, kéjsóvár főúr, szabadságra vágyó lélek, birtokainak nemes gazdája, önfeláldozó hős és megalkuvó ember. Egy különleges személyiségre emlékezünk.
Az árrés mostani szabályai május 31-ig maradnak a terv szerint.
p
0
5
10
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 61 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
luisbathhelena
2019. július 15. 23:02
Amúgy a júl 14-i események Versailles-ból nézve csak egyike volt az akkoriban folyó kisebb-nagyobb erőszakos csetepatéknak. Így a király nézőpontjából jogosan semmi, mivel nemigen különbözött a többi balhétól.
Hogy melyik esemény, csata stb. történelemfordító, az leginkább évekkel, évtizedekkel utána lesz nyilvánvaló.
Stefan Zweig írt nagyon szép könyvet Marie Antoinette-ről..(és Stuart Máriáról is). Ő nem úgy látta a dolgokat mint Robespierre, Danton, Marat és a többi elátkozott sátánfajzat. Az idő semmivel nem igazolta a francia forradalmat..a kárt amit okoztak annál inkább.