Lezajlik a néhány alkalomból álló kurzus, de mi marad utána? Visszatérnek a „szürke hétköznapok” a tanterembe?
Azt szeretnénk, ha a programot követően a tanárok beépítenék a megélteket a napi gyakorlatba, akár a heti osztályfőnöki órákba, ezek mégiscsak a közösségformálásról szólnának. Sajnos jelenleg a legtöbb esetben
az osztályfőnöki óra unalmas adminisztrációval telik,
vagy szaktárgyi óraként hasznosul, pedig sokkal fontosabb lenne a közösségformálásnak, a közös problémamegoldásnak teret adni.
Mit kell tudni a Puppetry csapatáról, kikkel dolgoztok együtt?
Központi szerepet tölt be a pszichológus, aki diagnosztizál is, illetve végigkíséri a folyamatokat. Emellett a foglalkozásokat vezető pedagógusok is fontos szereplői a programnak, akik között drámapedagógus, továbbá a speciális nevelési igényű gyermekekkel foglalkozó pedagógus is helyet kapott. Programunk egyébként magyar és angol nyelven is biztosítja a foglalkozásokat igény esetén.
Mik a tervek a jövőre nézve?
Szeretnénk egy online platformot is működtetni, hogy akik végigcsinálták már a programot, megoszthassák egymással tapasztalataikat. Ideális lenne, ha ez nemzetközi dimenzióban működhetne, és a tapasztalatcsere ország- és nyelvi határokon túlnyúlva történhetne. De ez még a jövő zenéje...
***
Fényképek: Puppetry