Két számmal leírható a teljes EU-s gazdaság: egyik tragikusabb, mint a másik
Elszomorító gazdasági elemzést közölt a Telegraph.
A megállapodás nagy hatású üzenet lenne az Ankarában, Washingtonban és Moszkvában tevékenykedő „autokraták” számára, azt tudatosítaná bennük, hogy „Európa egy unió, amely kompromisszumképes és cselekvőképes” – mondta Günther Oettinger.
A 2019 tavaszán tartandó európai parlamenti (EP-) választásig el kell fogadni az Európai Unió (EU) következő hétéves költségvetését – sürgette Günther Oettinger uniós költségvetési biztos csütörtökön Berlinben.
Az Európai Bizottság német tagja a Westdeutscher Rundfunk (WDR) regionális közszolgálati médiatársaság Europaforum című rendezvényén kiemelte, hogy nemcsak rendkívül fontosnak, de lehetségesnek is tartja, hogy sikerül megállapodni a 2021-2027 közötti időszakra szóló hosszú távú uniós költségvetésről az EP-választás előtt.
A megállapodás nagy hatású üzenet lenne az Ankarában, Washingtonban és Moszkvában tevékenykedő „autokraták” számára, azt tudatosítaná bennük, hogy „Európa egy unió, amely kompromisszumképes és cselekvőképes” – mondta Günther Oettinger. Kifejtette, hogy Nagy-Britannia uniós távozása (Brexit) és az új ügyek, például a migrációval kapcsolatos feladatok miatt az eddiginél több pénzre van szükség, az együttes tagországi bruttó nemzeti jövedelem (GNI) 1 százalékát meghaladó nagyságú forrást kell összpontosítani a költségvetésben, de vannak „keményvonalas” tagállamok, amelyek elutasítják a befizetések növelését.
Azonban az ilyen tagállamok száma csökken, és várhatóan Németország is hajlandó lesz több pénzt átutalni a közös kasszába, így lehetséges a kompromisszum 2019 tavaszáig – mondta.
A német Kereszténydemokrata Unió (CDU) politikusa – aki 2005-től öt évig Baden-Württemberg tartomány miniszterelnöke volt, és 2010 óta a brüsszeli bizottság tagja – a WDR rendezvényén arról is beszélt, hogy a Jean-Claude Juncker vezette bizottság megbízatásának lejárta után befejezi politikai pályafutását, és a gazdaságban kíván elhelyezkedni.
(MTI)