„Elnézést, Virág elvtárs, ez az ítélet!” – így viszonyult a brüsszeli elit a magyar elnökséghez
Szalai Zoltán szerint még el sem kezdődött a magyar soros elnökség, de már kész volt az ítélet vele szemben egyes körökben.
A nemzet létezett már jóval a kapitalizmus előtt, a szocializmus előtt és a demokrácia előtt.
Napi Maxima – Szalai Zoltán rovata
„Nem kétséges: most 2002-ben dől el, akár évtizedekre is, hogy a Szárszón emlegetett ’harmadik út’ gondolata teljesedik-e ki sorsunkban, amely az én értelmezésemben ugyanaz a politikában, mint kultúrában a bartóki modell, vagy a világon mindenütt viszolygást keltő, párthatalmi politika erősödik-e föl helyette. A politikai globalizációé, amely eddigi tapasztalataink szerint a másik globalizációnak: a gyökértelen piaci demokráciának adna előjogot a nemzettel szemben, ami méltatlan előnybiztosítás lenne, mivelhogy a nemzet létezett már jóval a kapitalizmus előtt, a szocializmus előtt és a demokrácia előtt.”
Csoóri Sándor: Szárszó újra kérdez. In: Uö.: Elvezett utak. Budapest: Nap Kiadó, 2003, p. 63.
Csoóri Sándor (1930-2016) magyar író és költő. A második világháború utáni magyar irodalom legjelentősebb népi írója. A rendszerváltozáskor kulcs szerepet játszott az új magyar jobboldal megteremtésében, részt vett a monori és a lakiteleki találkozón is. ’Nappali hold’ című műve igazi paradigmaváltás a múlt század magyar kultúrtörténetében. 1991-től 2000-ig a Magyarok Világszövetségének elnöke, kezdeményezésére jött létre a Duna Televízió 1992-ben.