Új Merkel indul a német kancellár székéért – Magyarország felé is könnyebben nyithat, mint Scholz
Kína-szakértőként alighanem Magyarország gazdasági érdekét is könnyebben megérti.
Konzervatív forradalomnak nevezzük azoknak az elemi törvényeknek és értékeknek a felébresztését, amelyek nélkül az ember elveszíti kapcsolatát a természettel és istennel, és amelyek nélkül nem lehet valós rendet felépíteni.
Napi Maxima – Szalai Zoltán rovata
„Konzervatív forradalomnak nevezzük azoknak az elemi törvényeknek és értékeknek a felébresztését, amelyek nélkül az ember elveszíti kapcsolatát a természettel és istennel, és amelyek nélkül nem lehet valós rendet felépíteni.”
Edgar Julius Jung: Németország és a konzervatív forradalom In: Uö.: Németek Németországról. München, 1932, p. 380.
Edgar Julius Jung (1894-1934) német ügyvéd, publicista és politikus. A konzervatív forradalom egyik vezéralakja, hitt a német és európai föderalizmusban és regionalizmusban, elutasította a francia típusú központosított államot és a parlamentarizmust. Európa jövőjét a nyugati világ értékeiben és hagyományaiban látta, egy európai birodalom (Imperium Europa) létrehozását szorgalmazta. Hitlert a fiatal konzervativizmus kisiklásának tekintette, elutasította annak tömegimádatát és rasszizmusát. „Ha a népi gondolatunkat felcserélik a rasszizmussal és a biológiai naturalizmussal, akkor Hitler mindent – amit mi fiatal konzervatívok az utóbbi években létrehoztunk – meghamisíthat, és az ellenkezőjére fordíthat.” 1933 után Franz von Papen kancellárhelyettes tanácsadója és beszédírója lett, annak hivatalában, Papen tudta nélkül, konzervatív ellenállási centrumot szervezett. 1934-ben Jungot (Papen híres marburgi beszéde után, melyet Jung írt) hazaárulás vádjával letartóztatták és kivégezték.