Új korszak jöhet: lehet, hogy a jövőben nem csak a palackokat válthatjuk majd vissza
A Mohu közlése szerint az automatáik technikailag képesek lennének kezelni más üvegcsomagolásokat is, de csak az általános korlátozásokkal.
A légitársaság 2050-ig ötven százalékkal akarja csökkenteni a krosanyag-kibocsátását.
Együttműködésre lépett egy megújuló üzemanyagokat gyártó céggel olyan hulladékfeldolgozók tervezésére és létesítésére, amelyek megújuló repülőgép-üzemanyagot állítanak elő háztartási hulladélből. A Velocys vállalattal létrejött együttműködés része a brit légitársaság azon terveinek, hogy hosszú távon fenntartható üzemanyagot biztosítson repülőgépparkja számára.
Az első ilyen hulladékfeldolgozó évente több ezer tonna szemétlerakóba vagy elégetésre szánt háztartási hulladékot - pelenkákat, műanyag élelmiszer-csomagolóanyagokat, csokolédépapírt - fog fogadni, hogy átalakítsa tisztaégésű, fenntartható üzemanyaggá. Ezzel a brit légitársaság 50 százalékkal fogja csökkenteni a károsanyag-kibocsátást 2050-ig - olvasható a BA honlapján. A kezdeményezés nemcsak a szénkibocsátás csökkentését fogja segíteni, hanem ahhoz is hozzájárul, hogy jelentősen kevesebb szemét kerüljön lerakókba.
Nagy-Britanniában évente 15 millió tonna szemetet szállítanak lerakókba, ami nemcsak a környezet károsítja, de a klímaváltozást okozó üvegházhatású gázok további felszabadulását eredményezi. A tervezett hulladékfeldolgozó annyi üzemanyagot fog gyártani, amennyi elegendő a BA London és a kaliforniai San José, valamint a louisianai New Orleans között működő Boeing 787-es Dreamliner típusú repülőgépei járatainak egész évi üzemeltetéséhez.
A megújuló repülőgép-üzemanyag több mint 60 százalékkal csökkenti az üvegházhatásúgáz-kibocsátást, ami hozzá fog járulni a szénkibocsátás globális csökkentéséhez és a nagy légikikötők térségében a levegő minőségének javulásához.
(MTI)