Szoboszlai és Gyökeres karrierjében van egy kapcsolódási pont, ami minden pénznél többet ér
Szoboszlai Zsolt és Stefan Gyökeres döntései meghatározták fiaik pályafutását.
Egy transznemű képviselő, Petra de Sutter kérvényezte az Európa Tanácsban, hogy legalizálják a béranyaságot, de legalábbis egyes formáit. A parlamenti képviselők nemet mondat a javaslatra.
Az Európa Tanácsban a parlamenti képviselők a béranyaságról szavaztak, nemet mondva annak minden formájára. A Parlamenti Közgyűlés plenáris ülésén a 47 tagállam képviselői elutasították a béranyaságot szabályozni, és egyes formáit legalizálni kívánó De Sutter jelentést. A jelentés benyújtója, Petra de Sutter egy transznemű személy, aki egy olyan kórházat vezet Belgium Gent városában, ahol működik a béranyaság rendszere.
A döntéssel a képviselők a nők és a gyermekek emberi méltósága mellett álltak ki. Bár szomorú, hogy egy ilyen javaslat egyáltalán teret kaphatott, üdvözöljük a döntést, miszerint a béranyaság minden formájának elutasítása mellett foglaltak állást a képviselők.
Az Európa Tanács 324 tagja a 47 tagállam parlamenti képviselői közül kerül ki. A strasbourgi székhelyű Európa Tanács 1949-ben alakult azzal a céllal, hogy védelmezze az emberi jogokat, a demokráciát és a jogállamiságot.