A szervezet egy úgynevezett Biztos kezdet gyermekház működtetésébe fogott a város Pécsi úti közösségi házában, ahol szakemberek irányításával a gyermekeknek mozgásterápiát, gyógypedagógiai fejlesztéseket, a szülőknek klubfoglalkozásokat szerveznek, csökkentve a szegénység, a rossz szocializáció okozta lemaradást. A programba egy éven belül húsz családot, negyven gyermeket terveznek bevonni, céljaik eléréséhez együttműködnek más civil szervezetekkel.
Czibere Károly, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára a program indulásához kapcsolódó eseményen azt mondta: a kormány minden olyan kezdeményezést támogat, amely a legkisebbek, a leginkább elesettek jövőjét pozitívan befolyásolja, valamint segít a rászorulóknak kitörni "az újra- és újratermelődő nyomor, nincstelenség, nélkülözés ördögi köréből". Úgy vélte, a Biztos kezdet gyermekházban megszerezhető alapok a programba bekapcsolódók egész életére kihatnak, de a velük való foglalkozás már rövid távon is megtérül, az eredmények láthatóak lesznek a résztvevők mozgás- és beszédfejlődésében, a higiéniai és étkezési szokásokban.