Emlékszünk még a rendőrségi jelentésre Magyar Péter agressziójáról?

Petykó terrorizálta a családját. Erre ezek az emberek azt mondják, fátylat rá, menjünk tovább.

Az Ökumenikus Segélyszervezet egy gyermekházat indított Kaposváron, ötévesnél fiatalabb, hátrányos helyzetű gyermekek fejlesztésére. Egy éven belül húsz családot, negyven gyermeket terveznek bevonni a programba, melynek célja csökkenteni a szegénység, a rossz szocializáció okozta lemaradást. A szervezet országosan tíz helyen végez hasonló, esélyteremtést szolgáló tevékenységet, ezerötszáz gyermek és szüleik számára.
A szervezet egy úgynevezett Biztos kezdet gyermekház működtetésébe fogott a város Pécsi úti közösségi házában, ahol szakemberek irányításával a gyermekeknek mozgásterápiát, gyógypedagógiai fejlesztéseket, a szülőknek klubfoglalkozásokat szerveznek, csökkentve a szegénység, a rossz szocializáció okozta lemaradást. A programba egy éven belül húsz családot, negyven gyermeket terveznek bevonni, céljaik eléréséhez együttműködnek más civil szervezetekkel.
Czibere Károly, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára a program indulásához kapcsolódó eseményen azt mondta: a kormány minden olyan kezdeményezést támogat, amely a legkisebbek, a leginkább elesettek jövőjét pozitívan befolyásolja, valamint segít a rászorulóknak kitörni "az újra- és újratermelődő nyomor, nincstelenség, nélkülözés ördögi köréből". Úgy vélte, a Biztos kezdet gyermekházban megszerezhető alapok a programba bekapcsolódók egész életére kihatnak, de a velük való foglalkozás már rövid távon is megtérül, az eredmények láthatóak lesznek a résztvevők mozgás- és beszédfejlődésében, a higiéniai és étkezési szokásokban.
Lehel László, a segélyszervezet elnök-igazgatója arról szólt, hogy a szervezet országosan tíz helyen ezerötszáz gyermek részvételével, szüleik bevonásával végez a kaposvárihoz hasonló, az esélyteremtést szolgáló tevékenységet.
Lévai Anikó jószolgálati nagykövet a segélyszervezet tapasztalatairól szólva azt mondta: ha a családok helyzete jó, az pozitív hatással van egy városrész, egy város életére is. Hozzátette, ha segíteni akarnak adott környéken élő családoknak, akkor a legjobb mód az, ha a gyerekeken segítenek, a náluk elért változások kedvezően hatnak a szülők viselkedésére, példamutatására, munkavállalására is.
Szita Károly (Fidesz-KDNP), Kaposvár polgármestere kiemelte, erkölcsi kötelesség támogatni azokat, akiknek nehezebb a sorsuk. Példaként hozta fel, hogy a somogyi megyeszékhelyen ösztöndíj segíti a roma fiatalok továbbtanulását, képzését, emellett a városban számos jó szándékú ember és szervezet is van, aki-amely ennek szellemében tevékenykedik.