Hadházy ismét lyukra futott, ezúttal 2 évvel ezelőtti, meg nem valósuló tervekkel hergelte a közvéleményt
Nem ez az első eset.
Utolsókat rúgja a kötelező hit- és erkölcstan oktatása az általános iskolákban – írja az Origo. Az Emberi Erőforrások Minisztériumában külön munkacsoportok vizsgálják, bevált-e a három éve bevezetett rendszer, és ha rábólintanak, a készülő új kerettantervben már nem fog szerepelni a heti egyórás elfoglaltság.
Az Origo értesülései szerint az Emberi Erőforrások Minisztériuma komolyan mérlegeli annak a lehetőségét, hogy megszűnjön a kötelezően választandó hittan/erkölcstan.
A lap azt írja, a köznevelési kerekasztal keretein belül két munkacsoport is tárgyalja, megéri-e megtartani a kötelező hittan- és erkölcstanoktatást. Mint írták, munkájuknak az is része, hogy a tanulók érdekeit figyelembe vegyék. Ha egy-egy kérdésben konszenzusra jutnak, akkor javaslatukat átadják a kerekasztalnak, amely szintén javaslattal él a döntéshozók felé. A végső döntést az egyes esetek fontossága alapján Palkovics László államtitkár, Balog Zoltán miniszter, vagy pedig a kormány hozza meg.
Ha a kerekasztalon múlik, akkor minden bizonnyal a hitoktatás eltörlését fogják javasolni, de nem feltétlenül a diákok terheltsége miatt, hiszen a heti egy óra minimális elfoglaltságot jelent. Több oktatási forrásunk arról beszélt, hogy a szekularizált állami oktatásban problémát jelent a hittan, a tanárok pedig úgy vélik: a mai gyerekeket erkölcstanra nem tankönyvekből kell tanítani, hanem a mindennapi életben, amelybe az iskola is beletartozik.
A készülő új kerettantervben valószínűleg tehát már nem fog szerepelni a heti egyórás elfoglaltság.