És a nem hívők hova álljanak húsvétkor?

Túlságosan sötét, tragikus az, ami nagypénteken történt a Golgotán, túlságosan misztikus és hihetetlen a feltámadás, túlságosan elvont és nehezen értelmezhető a bűn alóli feloldozás.

Nagy valószínűséggel ugyanannak az embernek a testét fedhette a torinói lepel és az Oviedóban őrzött orcatakaró – mutatták ki a legújabb spanyol szindonológiai vizsgálatok. A katolikus egyház tradíciója szerint a sudarium Jézus Krisztus arcát takarta, Péter és János pedig a torinói lepellel együtt találta meg a szövetet – írja a Magyar Kurír.
Juan Manuel Miñarro, a Sevillai Egyetem kutatója a valenciai Spanyol Szindonológiai Központ projektjéről beszélt. A kutatási eredmények szerint nagy valószínűséggel ugyanannak az embernek a testét fedhette a torinói lepel és az Oviedóban őrzött orcatakaró (sudarium) – tudósít a Magyar Kurír. A kutatás során az igazságügyi orvostan és a geometria módszereit alkalmazták.
A kutatók egybeeséseket láttak a sebek nyomának alaktani jellegzetességei, számuk és elhelyezkedésük között. A Spanyol Szindonológiai Központ vezetője Jorge Manuel Rodríguez elmondta: „Eljutottunk egy pontra, ahol már abszurdnak tűnik azt feltételezni, hogy pusztán a véletlennek köszönhető, hogy a két relikvián egybeesnek a sebek, sérülések, horzsolások… A logika arra hív, hogy szögezzük le: ugyanarról az emberről van szó.”