Jegybanki alapítványok: Nem herdáltunk, nőtt a vagyon

2016. április 23. 13:16

A jegybank Pallas Athéné Domus Animae Alapítványa közleményben utasította vissza, hogy elherdálták volna a közpénznek számító alapítványi vagyont. Sőt: a közlemény szerint jelentősen nőtt az alapítványok által kezelt pénzösszeg, alapításuk óta 830 millió forinttal.

2016. április 23. 13:16

Visszautasította a vagyon elherdálásáról szóló vádakat a jegybank Pallas Athéné Domus Animae Alapítványa (PADA), amely szombati közleményében azt írta, nem tűnt el alapítványi pénz, sőt a Pallas Athéné alapítványok növelték vagyonukat. A PADA az MTI-nek szombaton elküldött közleményében felidézte, hogy az MNB alapítványai –tiszteletben tartva az Alkotmánybíróság és a Kúria döntését – teljesítették az Infotörvény által előírt közzétételi kötelezettségeiket. Ennek nyomán nyilvános és az alapítványok honlapjain elérhető többek között vagyonelemeik összetétele, aktuális vagyoni helyzetük és valamennyi megkötött szerződésük.

Az alapítványok vagyona alapításuk óta 830 millió forinttal nőtt, „nem valósak tehát azok a sajtóinformációk, amelyek az alapítványi vagyon szétszórásáról, elherdálásáról szólnak” – jegyezték meg. Az alapítványok – a formából adódó szabályozás miatt is – kötelesek megőrizni a rájuk bízott vagyont: azt nem költhetik el, csak befektethetik, és annak hozamát használhatják fel tevékenységük során. Valamennyi alapítványi szerződés megkötése jogszerűen történt meg – szögezték le a közleményben.

A Pallas Athéné alapítványoknak juttatott 266,4 milliárd forintnyi vagyonból a 2016. március 31-i állapot szerinti vagyon értéke 267,23 milliárd forintot tesz ki, a hat alapítvány együttesen 197,3 milliárd forintot magyar állampapírban, 7,76 milliárd forintot bankbetétben, 24,47 milliárd forintot ingatlanban tart, míg 37,7 milliárd forintot cégrészesedésbe fektetett be – ismertették.

Alapításuk óta a Pallas Athéné alapítványok jelentős ingatlanvagyonra tettek szert, az ingatlanokban folyó felújítási munkák célja a nemzeti célokat szolgáló értékteremtés és a közösségi vagyon gyarapítása – fogalmaztak. Az alapítványok pályázati felhívásai mindig nyilvánosak voltak, jelenleg is olvashatóak az alapítványok honlapjain, a pályázatokra vonatkozó jelentkezések folyamatosak – áll a közleményben.

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!

Összesen 120 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
gudmen
2016. április 24. 22:01
a kereskedeli bankok 750 milliárdot kaptak a nagy falatbol...a jegybank 150 milliárdos "nyereségröl" beszél..miközben ezek mögött a számok mögött...sulyos tragédiák huzodnak...emberi életek..de lelkiismeretüket majd megkönnyiti a vár alatti jakkuzzizás..a borozgatás.. remélem egyszer a nép és a törvény ökle lesujt rátok..nemzetárulo fattyuk!
gudmen
2016. április 24. 21:59
amugy a durvaanyját annak a védi az MNB-t aki 800 ezer devizahiteles tett adosrabszolgává, 3200 ember öngyilkos lett...válások, szétszakitott cvsaládok ezrei..tönkrement életek..tönkrement gyerekorok...majd ezt saját nyereségeként rekvirálja is a közösböl...mészáros lörinceknek garancsiknak unokatesoknak...
kiss.istvan770
2016. április 24. 16:22
Ahogy az MNB, úgy az alapítványai is állami tulajdonban vannak. Épeszű polgár örül az állami vagyon gyarapításának, mert pl.: adócsökkentést eredményezhet. Az „akadémikus” közgazdászoknak nem tetszik a Matolcsy féle pénzügypolitika, de ideje lenne a gyakorlati példából tanulniuk. A Járai-Simor időszak csődtömege után, a saját bőrünkön érezhetjük, hogy gyakorlatilag nulla az infláció és lassan, de valóban nőnek a munkabérek. A fedezet nélküli, arab polgárháborúkkal alá állványozott olajdollárból és a „stabil” euróból képzett valutatartalék egy részét célszerű értékállóbb tartalékra cserélni.
Plazázó konzumidióta
2016. április 24. 10:15
Lehmann Szerint az orbán rezsim 2014-es Bankmentő Törvényeivel Magyarországon formálisan is megszűnt a jogállam Azzal hogy a parlament - egyébként sok ponton érvénytelen - MAGÁNJOGI szerződésekbe avatkozik bele hatalmi szóval, visszamenőlegesen - valamint súlyosan megsérti az Igazságszolgáltatás függetlenségének elvét azzal hogy UTASÍTOTTA a Bíróságokat a perek felfüggesztésére, minden europai és nem európai jogállami normát MEGSZEGETT! Emiatt külföldi bíróságokon kell tovább pereskedni!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!