Demokrata vita: nekimentek Hillary Clintonnak vetélytársai

2016. január 18. 08:45

Nézői kérdésekre válaszoltak és egymás eddigi politikáját bírálták a demokrata elnökjelölt-aspiránsok egy tévévitában. Clinton szerint Szíriában szaúdi-iráni háború folyik. Bernie Sanders adóemelést javasolt, Hillary Clinton viszont jövedelememelést ígért a megfizethető egészségbiztosításhoz és oktatási költségekhez.

2016. január 18. 08:45

Vasárnap esti tv-vitájukon a Demokrata Párt elnökjelöltségére aspirálók elsősorban belpolitikai kérdésekről beszéltek, Hillary Clinton nemegyszer került vetélytársai támadásainak kereszttüzébe.

Egymás eddigi politikájának ellentmondásaira hívta fel a figyelmet a három politikus: Hillary Clinton volt külügyminiszter, Bernie Sanders vermonti szenátor és Martin O'Malley volt marylandi kormányzó. A vitát az NBC televízió munkatársai moderálták, és a politikusok nemcsak egymással vitáztak nagyon hevesen, hanem interneten feltett nézői kérdésekre válaszolva is kifejtették álláspontjukat. A legfőbb kérdések a fegyverviselés, az egészségbiztosítás, az oktatás költségei, az adóemelés, illetve az adócsökkentés, valamint az amerikai nemzetbiztonság és külpolitika voltak. Bernie Sanders például adóemelést javasolt, Hillary Clinton viszont jövedelememelést ígért a megfizethető egészségbiztosításhoz és oktatási költségekhez.

Sanders a fegyverviselés miatt ment neki Clintonnak

Sanders kritizálta Clintont a fegyverviselés ügyében képviselt álláspontjáért, miközben ő maga sem válaszolt arra kérdésre, hogy 2005-ben vajon miért szavazta meg a fegyvergyártó cégek immunitásáról szóló törvényt, és miért szavazott többször is a fegyverlobbinak kedvezően. Éles vita bontakozott ki – elsősorban Clinton és Sanders között – az egészségbiztosítás reformjáról is, illetve az ennek biztosításához szükséges pénz előteremtéséről.

A külpolitikát illetően Szíria, az Iszlám Állam nevű terrorszervezet elleni küzdelem és Irán volt napirenden. Clinton megerősítette, hogy egyetért Barack Obama elnök Szíria-politikájával, és ő sem szorgalmazza szárazföldi erők bevetését, inkább légi úton segítené a kurdokat és az Iszlám Állam ellen harcoló belső szír erőket. Ebben a másik két elnökjelölt-jelölt egyetértett vele. „Szaúd-Arábia és Irán közti háborúról van szó Szíriában” – fogalmazott a volt külügyminiszter, aki ezúttal azt mondta, hogy örül az iráni nukleáris megállapodásnak, bár változatlanul éberségre int. Egyik jelölt-aspiráns sem akarná viszont újra megnyitni az amerikai nagykövetséget Teheránban.

Összesen 8 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Megtalálta
2016. január 18. 14:36
Military Clinton
robag
2016. január 18. 13:25
Olyan "érdekes" dolog ez, hogy Irakba, Afganisztánba bementek szárazföldi erőkkel. (látjuk milyen "hasznos" volt) Irakba nemlétező vegyi fegyverekre hivatkozva, Afganisztánba meg Osama Bin Ladent keresni (már Pakisztánban volt). Bezzeg most amikor végre jogosan beavatkozhatnának, eltakarítani a föld színéről ezt a gusztustalan terrorállamot (Isis-t) szárazföldi erőkkel, de most már nem akaródzik menniük (csak bombázgatnak), pedig ezzel legalább jó pontokat szerezhetnének maguknak az amcsik, mivel az utóbbi időben "kissé" megkopott a jó hírük. (finoman fogalmazva)
Akitlosz
2016. január 18. 11:16
Vakok csak tuskók, hogy nekimennek más embernek? Amerika nagy ország, hogyhogy nem bírnak kikerülni egy másik embert?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!