Orbán Viktor: Nem engedjük, hogy Brüsszel a magyarokon verje el a port!
Hazánk már a világ legjobbjainak az öt százalékában.
Ötvenmillió forintos többlettámogatást kap a Budapesti Corvinus Egyetem annak érdekében, hogy a budai campus fejlesztési terve legkésőbb december 31-ig elkészülhessen. A pénzből nem csak állapotfelméréseket, terveket és koncepciókat készítenek, hanem egyes állagmegóvó felújításokat is elvégeznek.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma ötvenmillió forintos költségvetési többlettámogatást biztosított a Budapesti Corvinus Egyetem számára, hogy a budai campus fejlesztési terve legkésőbb december 31-ig elkészülhessen – közölte a tárca parlamenti államtitkára az LMP-s Ikotity István írásbeli kérdésére válaszul.
Rétvári Bence az Országgyűlés honlapján közzétett válaszában rögzítette: a minisztérium a campus hosszú távú és kiszámítható fejlesztését támogatja, és kizárólag a jelenlegi felsőoktatási funkciók erősítését tartják elképzelhetőnek a jövőben is.
A fenntartó a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) számára ötvenmillió forint költségvetési többlettámogatást biztosított annak érdekében, hogy a Villányi úti budai campus fejlesztési terve legkésőbb december 31-ig elkészülhessen. Jelezte: a BCE, valamint a Szent István Egyetem (SZIE) vezetői szeptember 22-én egyeztettek a feladatokról.
Az ötvenmillió forint az egyetem tájékoztatásának megfelelően fedezetet biztosít a jelenlegi épületek állagfelmérésére, a felmérés alapján szükséges felújítások/átalakítások költségbecslésére és terveire, a jövőbeni fejlesztésre vonatkozó koncepciók, és az ennek megfelelő koncepcionális tervek kidolgozására. Ez lesz a fedezete bizonyos szintű, állagmegóvó, biztonsági szempontból nem halasztható felújításoknak is – jelezte.
Egy másik kérdésre az államtitkár megerősítette: az Emberi Erőforrások Minisztériuma a campus és az ahhoz szervesen kapcsolódó, 1975-ben természetvédelmi területté nyilvánított arborétum hosszú távú és kiszámítható fejlesztését támogatja. Kizárólag a jelenlegi felsőoktatási funkciók erősítését tartják elképzelhetőnek a jövőben is, a Budai Arborétum jelenlegi formájában és a megszokott keretek között működik tovább.
A Budai Arborétum továbbra is a kertészettudományi kar kezelésében marad, a megszokott kertészeti és gyakorlati tevékenységein kívül a természetvédelmi területen egyéb beavatkozás nem történik – rögzítette Rétvári Bence.