Magyar Péter támogatottja szerint búskomor a himnusz, ezért az Örömódát is elénekeltette október 23-án
Az új, magát függetlennek valló városvezetés átírta az eddigi keszthelyi tradíciókat.
A Szociális Missziótársulat keszthelyi iskolájában nehéz helyzetű fiatalok számára biztosítanak oktatást, az angolóráktól a filmszakkörig.
A Válasz.hu dokumentumfilmjében a keszthelyi Farkas Edit Szakképző Iskolát, a Szociális Missziótársulat intézményét mutatja be, ahol nehéz helyzetű fiatalokkal foglalkoznak, közösséget építenek cigányokból és nem cigányokból. Kiss Katalin igazgató szerint a diákjaik közül sokan fájdalmasan gyorsan váltak felnőtté és embertelen dolgokon mentek keresztül, például az egyik állami gondozott gyerek az első nevelőszüleinél „kutyatányérból kapott enni, nem az asztalhoz ültették”.
A filmben Bodgán Bernadett osztályfőnök elmeséli, hogy korábban nem tanított, de mivel szociális intézményekben dolgozott vezetőként, nem ismeretlen számára a környezet, és Lukácsy György, a Heti Válasz újságírója is arról beszél, hogyan lett ő az iskola filmszakkörének vezetője anélkül, hogy tervezte volna. Lobo Anil Canute szerint a diákok először egyáltalán nem akartak angolul tanulni az óráin, de ez megváltozott, miután meggyőzte őket, hogy már maguktól is értenek néhány egyszerűbb dolgot. Canute arról is beszél, hogy bőrszínének köszönhetően könnyebben megbíznak benne a gyerekek.