Orbán: Van igény új bevándorlási politikára

2015. január 23. 19:20

Magyarországon keresztül vezet a megélhetési bevándorlók útvonala, és ha az ország nem tudja kezelni a helyzetet, akkor a bevándorlók a nyugati országokba is megérkeznek majd, ezért van szükség a mainál értelmesebb európai bevándorlási szabályokra, amire a fogadókészség jelentős – jelentette ki Orbán Viktor.

2015. január 23. 19:20

Magyarország nem képvisel idegenellenes álláspontot, de ésszerű bevándorláspolitikát akar látni Európában – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök pénteken a közmédia tudósítóinak nyilatkozva Brüsszelben, miután megbeszélést folytatott európai uniós vezetőkkel és az Európai Néppárt elnökével.

„Sikerült tisztázni a bevándorlással kapcsolatos magyar álláspontot. Világossá tettük, hogy mi nem fogadjuk el az európai szélsőjobboldal megközelítését” – hangsúlyozta a kormányfő. Leszögezte ugyanakkor, hogy a bevándorlás kérdéskörének mai európai szabályozása nem ésszerű. „Kértük, értsék meg, Magyarország nem akar a bevándorlók célpontja lenni” – tette hozzá. Szerinte ez legitim és helyes törekvés Magyarország részéről, és könnyen érthető is, hiszen „senki nem akar bevándorlók célpontja lenni Európában”.

Orbán úgy véli: azért kellenek „a mainál értelmesebb szabályok”, mert a Balkán felől a „megélhetési bevándorlók” útvonala Magyarországon keresztül vezet, „és ezért a magyar ügy minden európai országnak fontos kell, hogy legyen”. Ha ugyanis – folytatta – Magyarország nem tudja ezt a kérdést jól kezelni, akkor ezek a „megélhetési bevándorlók” előbb-utóbb megérkeznek a Magyarországtól nyugatra található európai országokba is.

Azt javasoltam, hogy amint lehet, széles és mély megbeszélés keretében tegyünk kísérletet arra, hogy egy új európai bevándorláspolitikát alkossunk” – mondta a kormányfő. Szerinte „erre a fogadókészség jelentős”, és a következő európai uniós csúcson nem csupán megtárgyalhatják ezt a kérdést, hanem eredményeket is érhetnek majd el.

Orbán Viktor az Európai Bizottság, illetve az Európai Tanács elnökével, Jean-Claude Junckerrel és Donald Tuskkal tanácskozott. Mindketten a közelmúltban kerültek ebbe tisztségbe, korábban Juncker Luxemburg, Tusk pedig Lengyelország miniszterelnöke volt. Rajtuk kívül a magyar miniszterelnök a Fideszt is a soraiban tudó európai pártcsalád, az Európai Néppárt elnökével, Joseph Daullal is találkozott. Orbán Viktor az összes megbeszélést úgy jellemezte, hogy az baráti és eredményes volt”. „Minden vitás ügyet elő tudtunk venni, és a nagy részüket meg is tudtuk oldani” – tette hozzá.

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!

Összesen 104 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
peti
2015. január 24. 12:36
Az lesz, mint a bankadóval. Bocs, ha az analógia már felmerült, kivételesen nem lapoztam végig a kommenteket. Először zavarodott (mű)felháborodás, mert nehéz(nek gondoljuk) csak úgy lerúgni magunkról a status quo-t, aztán csak-csak kiderül, h kb. mindenki így gondolja :) Kicsit sarkítottam, de valahogy így van ez. Ha már témánál vagyunk. Aminek kezd leáldozni, legalábbis nagyon remélem, az agyatlan PC, a "politikai korrektség". Vagy szólásszabadság van, amiben én alapvetően egyébként hiszek, vagy PC. A többi csak duma. Persze ha szólásszabadság, akkor mindenkinek az, ezt úgy kellene játszani! Abban is benne vagyok, hogy ne legyen, csak akkor legyen ez egyértelmű, és ne hazudozzunk meg alakoskodjunk.
korona
2015. január 24. 07:58
(bemásoltírás)---------------------------------------------------------------- PUTYIN ELNÖK FEBRUÁRI LÁTOGATÁSA ELÉ Vlagyimir Putyin Budapestre jön - szimpátiatüntetés február 17-én 2015.01.23 19:24 Az Orientalista.hu és a Kiállunk Oroszország mellett Facebook-oldal, 2015 február 17.-én közös, Oroszország melletti rokonszenv-tüntetést tart Vlagyimir Putyin elnök budapesti munkalátogatásának napján. Az Orientalista.hu és a Kiállunk Oroszország mellett Facebook-oldal egyrészt ezzel kíván kiállni Magyarország keleti nyitása és az Eurázsiai Gazdasági Unióval való kapcsolatfelvétel mellett. Másrészt szükségesnek tartja ellensúlyozni egyes, magyarországi politikai szervezetek felelőtlen, ruszofób uszítását, egyoldalú amerikai orientációját és a látogatást ellenző megmozdulásait. Harmadrészt úgy véljük, a Vlagyimir Putyin vezette Oroszország kiállása lehet a biztosítéka annak, hogy a világ nemzetei megőrizhessék szuverenitásukat a nyugati, észak-amerikai, atlantista elnyomással szemben. Oroszország fellépése biztosíték arra is, hogy az ukrajnai polgárháborúnak ne essenek áldozatául az ország kisebbségei: magyarok, ruszinok, oroszok, románok, lengyelek. Magyarország érdeke a nemzetközi párbeszéd; a magyar függetlenség és szabadság záloga, hogy ez mind a Nyugat, mind a Kelet felé biztosítva legyen.
korona
2015. január 23. 21:31
Magyarországot olyanná kell tenni, hogy azok, akik hasznosak és itt születtek, magyarrá válhassanak és akarják azt. A neológ zsidók a történelem egy bizonyos korszakában útban voltak ezen irányban. Majdnem magyarokká váltak, de sajnos bizonyos személyek elcsavarták a fejüket. De soha semmiről nem lehet lekésni. Legyünk emberségesek és optimisták!
korona
2015. január 23. 20:43
Inkább KIVÁNDORLÁSI tervet készítsenek. Tudjuk kiknek. Van nekünk elég bajunk a KÉT nemzeti kisebbséggel (vagy ETNIKUMMAL?), nemhogy még egybekkel is legyen. Púp a hátunkra. Sőt KÉT púp!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!