Irány Afrika: hatalmas kihívás előtt áll népszerű olimpiai bajnokunk!
Gulyás Michelle egyelőre csak ismerkedik az átalakított sportágával.
A flow elmélet atyjának Los Angelesben nyújtotta át Balog Zoltán a Magyar Érdemrend nagykeresztjét. Csíkszentmihályi Mihály pszichológusprofesszor azt tervezi, hogy Magyarországra hoz egy vállalatot, amely a flow-elméletre épülő vezető- és hivatalnokképzést népszerűsíti.
Átnyújtotta a Magyar Érdemrend nagykeresztje polgári tagozata kitüntetést Áder János felhatalmazásával Csíkszentmihályi Mihály pszichológiaprofesszornak szombaton Los Angelesben Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere. A tárcavezető az MTI-nek elmondta, hogy Csíkszentmihályi professzor az elmúlt két évtizedben vált elismertté a nemzetközi tudományos életben a flow-(áramlat-)teóriája révén, amely ma már a pozitív pszichológia egyik leghíresebb elmélete, és az arra épülő oktatási mód is világsiker.
„Ez az elméletet arról szól, hogy hogyan lehet a munkavégzést az életünk különböző területein összehozni az élvezettel, az örömteli elfoglaltsággal, és hogy ezt milyen módon lehet alkalmazni a vezetőképzésben, az oktatásban, a szabadidő eltöltésében, az idősek aktívvá tételében, a börtönviselt fiatalkorú bűnözők rehabilitációjában, vagy a fogyatékos emberekkel való foglalkozásban” — jelentette ki Balog Zoltán.
A kitüntetés átadásának szertartásán jelen volt a 80 éves Csíkszentmihályi Mihály több amerikai professzortársa. „Ami a legszebb a dologban: egy olyan emberről beszélünk, aki 1934-ben Fiumében született, amely akkor Olaszországhoz tartozott, és ahol az édesapja volt akkor a magyar főkonzul. Noha csak néhány hónapig élt Magyarországon, Csíkszentmihályi Mihály mindig megtartotta és fontosnak tartotta a magyarságát, a magyar állampolgárságát visszavette, és most elhoztam neki egy magyar útlevelet is, aminek legalább annyira örült, mint a nagykeresztnek” — mondta a miniszter.
Balog Zoltán elmondta, hogy a kitüntetett pszichológus Magyarországra hoz egy vállalatot, amely a flow-elméletre épülő vezető- és hivatalnokképzést, valamint oktatási formát fogja népszerűsíteni. A 22 éves kora óta az Egyesült Államokban élő Csíkszentmihályi Mihályt munkássága korábbi hazai elismeréseként 1998-ban az MTA külső tagjává választották, 2011-ben pedig Széchenyi-díjjal tüntették ki. 2012-ben szülővárosa is tisztelgett előtte, a rijekai egyetem díszpolgárává avatta.
Az anyag megjelentetését a Splendidea Communications Kft. támogatta