Állambiztonsági kockázatnak tekintik az idegen vallásokat a kínai hatóságok

2014. május 12. 11:30

A Kínai Társadalomtudományi Akadémia május 6-án füzetet adott ki az ország biztonságát fenyegető legnagyobb kockázatokról, melyek első négy helyének egyikén „a külföldről beszivárgó, idegen vallások” állnak – írja a La Croix.

2014. május 12. 11:30

A Kínai Társadalomtudományi Akadémia május 6-án füzetet adott ki az ország biztonságát fenyegető legnagyobb kockázatokról. A füzet tartalma az államigazgatás legmagasabb szintjének nézeteit tükrözi.

 
A szerzők összegyűjtötték a négy legnagyobb veszélyt, mely véleményük szerint a kínai állam biztonságát fenyegeti: a nyugati nemzetek által behozott demokratikus eszmék, a nyugati kultúra dominanciája, az interneten való információáramlás, illetve az idegen vallások beszivárgása.
 
„Az ellenséges nyugati hatalmak idegen vallásokat szivárogtatnak be Kínába, mégpedig egyre változatosabb és egyre intenzívebb módon. Eszközeik egyre kifinomultabbak mind a nyílt, mind a titkos eljárások esetén. Szélsőségesen lázító eszmékről van szó, melyek természetesen fű alatt terjednek. (...) A külföldről beszivárgó vallások már a kínai társadalom összes területét megfertőzték” – olvasható a jelentésben.
 
A vallás útján érkező, káros külföldi hatások témája nem számít újdonságnak a kínai politikai vezetők gondolkodásában, a Kék könyv mégis sajátos helyzetben jelent meg, melyet a politikai hatalom vallásokkal szembeni egyértelmű szigorításai jellemeznek. Hszi Csin-ping 2013. márciusi hatalomra jutása ugyan reményt keltett azok körében, akik szívesen látnának reformokat Kínában, az államelnök azonban ezeket a reményeket igen hamar szertefoszlatta.
 
A hatóságok jól tudják, hogy például az árvaházak nagy részét keresztények működtetik, akik többnyire kapcsolatban állnak a nyugattal, és bár a hatóságok elismerik ezen intézmények jelentős szociális szerepét, rettegnek attól a befolyástól, melyet a keresztények intézményeik által a kínai társadalomra gyakorolhatnak.

Összesen 91 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Sulammit
2014. július 16. 12:31
"Nem tartod furcsának,a Teremtő oly próbának veti alá legkiválóbb teremtményét, melyről biztosan tudja,el fogja bukni, hiszen ő teremtette, tisztában volt vele, adott esetben hogyan fog viselkedni" A próbát Isten nem azért adja, - mert Ő tudja, -ezt jól gondolod, de a teremtmény nem tudja. Az ember azt hiszi, gondolja, hogy milyen erős, meg tudja állni, Pl. alkoholista, drogos, de akár egy böjtnél is szembetaláljuk magunkat azzal, hogy elbukunk, se erőnk, se kitartásunk, mert jön a vágy és az leterít minket. Neked van szükséged a próbára, hogy tudd, megállod-e vagy csak "hősködsz". Ami a gyümölcsöt illeti, nem "étkezési tabu" Hanem szembefordulás Isten akaratával. Az ember kezdettől fogva erkölcsi, lény. Ismeri a jót és a rosszat, ami között dönthet! És a döntésének következménye van, amiért vállalnia kell a felelősséget. Isten adott egy parancsot, ahhoz mellékelt egy használati utasítást is. Igaz, tehát tudták, hogy mit cselekednek és annak a következményét is. Az ember amikor a rosszat választja, nem a rosszat akarja, hanem az önérdekének jót! A paradicsomból való kiűzetés azt jelenti, hogy már nem lehet Istenhez közel, Isten közelségét vesztette el. Izrael Istene büntető Isten ezt tapasztalták meg. De azt is tudták, hogy Isten jóságos, Teremtő Isten. Akkor mi történhetett? Ezután Isten gondoskodik az emberről, felöltözteti. stb. És ezután születik Káin akiért Éva hálát ad Istennek. A Káin név is ezt jelenti "gyermeket kaptam Jahvétól" "Isten segítségével embert hoztam a világra" - most már tudja a helyes sorrendet. Áldja az Istent.
Sulammit
2014. július 16. 12:31
És persze a lényeg, mit ígért a Sátán, Hogy olyanok lesztek, mint Isten! Megszegték a parancsot, de nem lettek olyanok, mint az Isten, sőt a helyzetük rosszabb lett, mint előtte volt. Olyanok lesztek, mint Isten! Ezt ígérte nekik a Sátán. Ezt a mindennapi életünkben is megtapasztalhatjuk. Ígér valamit aztán jót röhög rajtunk, ha megtesszük. Még véletlenül sem segít ki a bajból amibe belevitt. Ez a Sátán. Aztán jön Isten, Aki viszont MINDIG "kihúz" a csávából.
Sulammit
2014. július 16. 12:31
Még egyszer. Isten mindig tudja a próba eredményét. És nem lökte az embert romlásba. Isten nem akaratlan élőlényeket teremtett. Szabad akarat ez a kulcsa mindennek. Ez egy kétélű fegyver, mert az ember Isten ellen is fordíthatja. Az ember Isten képmása és mind ilyen, személyes szellemi mivoltának, következtében szabad akarattal rendelkezik. Az emberi élet drámája ez a kettősség, mert magában hordozza az örök üdvösség, de az örök kárhozat lehetőségét is. Ha van gyermeked, először is miért van, ha romlás az élet? Tehát a gyermekednek megtanítod mi a jó és mi a rossz igaz? És ő választ. Ezért mondjuk, hogy minden embernek elölről kell megtapasztalnia mindent. De te azért ott állsz mellette ugye? A jelzőlámpák az utakon mire vannak? És ha tudjuk a kreszt miért nem tartjuk be, és, ha nem tartjuk be azért, csak magunkat hibáztathatjuk, ha baleset történik. Döntesz. Ügy döntesz, hogy átmész a sínen. és ... Erről az Isten tehet? Nem. Nem romlásba, hanem más élethelyzetbe került az ember. Bepillantást nyertél Isten elgondolt és teremtett világába, amit az Isten elleni lázadásával az ember elvesztett. de a vágyunk mindig megmarad, hogy oda visszatérjünk. Istent nem a keresztények képzelik el ilyennek, vagy olyannak. Isten kinyilatkoztatta magát a próféták által és végül elküldte egy fiát a megváltásunkra. Ha van Újszövetséged, olvasd el a gyilkos szőlőművesek című példabeszédet. Mt;21,33 Fia halála és feltámadása. Ez a helyes kérdés.
Sulammit
2014. július 16. 12:31
"de rögtön megbocsát egy aljas gyilkosság elkövetése után?" Káinnal nem ezt tette. A védelme alatt állt,hogy ne szenvedjen vérbosszút, de száműzte "Édentől keletre." Az előre megfontolt testvérgyilkosság után Isten számonkérte a tettét. Amit Káin letagadott, sőt meglehetősen pimaszul válaszolt. Ha az emberi igazságszolgáltatást valaki el is kerüli az Isten ítélőszékét nem kerüli el. A szülei legalább bevallották, bár Ádám, Évára, Éva a kígyóra kente a bűnt. Isten megátkozza Káint, míg a szüleinél a kígyó kap átkot. Csakhogy Káin összeomlik, de a bűnbánatnak még a nyoma sincs benne. Ezután Isten megjelölte, hogy senki se emeljen rá kezet, és menedékvárosba "vitte". Itt élt tovább.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!