Kelet-Európában az ukrán görögkatolikus egyházat vezető Szvjatoszlav Sevcsuk bíborosi kinevezése esélyes, vele dolgozott is együtt Ferenc pápa, amikor Sevcsuk a Buenos Aires-i görögkatolikusok eparchája volt.
Dél-Amerikában számos egyházi vezető bíborosi kinevezése várható: Mario Aurelio Poli Buenos Aires-i érseké, a Santiago de Chile-i érsek, Vicenza Ricardo Ezzati Andrelló szalézi szerzetesé és Orani Joao Tempesta Rio de Janeiroi ciszterci szerzetes érseké. A latin-amerikai püspökkari tanács elnöke, a mexikói Tlalnepantla érseke, Carlos Aguiar Retes is lehet, hogy bíborosi kalapot kap, és talán Paraguay is történetében először gazdagodik egy kardinálissal – véli Sandro Magister.
Az Egyesült Államok 11 bíborosának valószínűleg nem nő a száma, Kanadában pedig meglátjuk, hogy a Vatikánba távozott Marc Ouellet quebeci érsek utóda kap-e bíborosi kinevezést.
Ázsiában nincs bíborosa a „dinamikusan fejlődő” koreai egyházban és Japánban sem, ahova Ferenc pápa fiatal jezsuitaként misszióba akart menni. Kérdés, a sokat szenvedett Közel-Keletről lesz-e bíboros, illetve hogy Óceániában szeretne-e még egy bíborost Ferenc pápa az egyház konzervatív szárnyához tartozó George Pell sydney-i érsek mellé.
Azt a pletykát, hogy esetleg női bíborost is kinevezne, Ferenc pápa a La Stampának adott interjújában már kategorikusan cáfolta. Azt sem tudjuk, vajon Ferenc pápa fog-e kinevezni 80 év feletti bíborost életművük elismeréseképp, ahogy tette azt két elődje, vagy a nyolcvan éves pápaválasztói limitet bevezető VI. Pál gyakorlatát újítja fel, aki nem nevezett ki ennél idősebb bíborosokat – írja Sandro Magister.
Azt már csak mi tehetjük hozzá, hogy mivel a magyaroknak is van két bíborosa, egy nyugdíjazott, Paskai László és a még fiatalnak számító Erdő Péter esztergom-bíborosi érsek, ezért újabb magyar kinevezésre nem számíthatunk.