A hét minden napján szakemberek adnak tájékoztatást a legnagyobb mennyiségben termesztett növények, a levendula, a zsálya, a menta, a kakukkfű és a citromfű jótékony hatásairól. Termesztésükkel, a gyógynövénykert kialakításával középkori kolostori gyógynövényes hagyományt elevenített fel a főapátság – írták közleményükben a szervezők.
A bemutatót követő kézműves foglalkozásokon a vállalkozó kedvű vendégek apró szuveníreket, csokrokat, koszorúkat köthetnek, gyógynövényes emlékeket készíthetnek. Festhetnek saját díszítésű dobozt a gyógynövényes szappanok vagy a szárított gyógynövények számára.
Augusztus 15-én, szerdán, Nagyboldogasszony napján tartják a gyógynövényáldást. Ez a nap a magyar néphagyomány szerint gyógyító ünnep. Erre is emlékeznek a szerdai eseménnyel, amelyre bárki vihet otthonról gyógyhatású készítményeket.
Délelőttönként lesz rendhagyó arborétumi séta a Győrsági Hagyományőrző és Lovasegylet közreműködésével, az érdeklődők kipróbálhatják a nemezelést a tápi Hegysor Egyesület szakembereinek vezetésével. Bemutatkozik a látogatóknak az apátsági pincészet, a pázmándfalui Huszár Pincészet és a pannonhalmi Zümi Méhészet.
Augusztus 20-án Pál István Szalonna és bandája muzsikál a gyógynövénykert udvarán. Ők zenélnek később a szabadtéri táncházban, a gyógynövényhét hétfő esti záróeseményén.