Az izraeli miniszterelnök megköszönte Orbán Viktor meghívását
Orbán Viktor péntek reggel hívta meg Benjámin Netanjahut Magyarországra.
A francia lap cikke kiemelte, hogy a francia fiatalok szerint Orbán Viktor „európai probléma”, ezért mennek Budapestre tüntetni. Szerintük Európát két veszély fenyegeti: a gazdasági válság és a populizmus erősödése.
A Le Nouvel Observateur internetes oldalán Céline Lussato cikke buzdított a március 15-ei demonstráción való részvételre, melyet a magyar populizmus ellen szerveznek. Az írás szerint a populizmus egyre inkább teret nyer Franciaországban is. A szerző ismertette, hogy mintegy harminc, elsősorban szakszervezetektől érkező demonstráló csatlakozik a budapesti megmozdulásokhoz, hogy szolidaritásukat fejezzék ki az igen konzervatív Orbán-kormány intézkedéseivel szemben fellépők iránt. Idézte az újonnan megalakult Magyar Szolidaritás szóvivőjét, Quentin Guillemain-t, aki szerint kötelességük a szolidaritásuk kifejezése a haladó magyar demokratákkal, akik az európai értékeket követik. A fiatalokból álló szervezethez csatlakozott több ismert személy is. A cikkben megszólalt Ivan Levai magyar származású újságíró, a mozgalom támogatója, aki szerint más formában, de Európában mindenhol felbukkant a populizmus. Példaként említette Nicolas Sarkozy és más francia elnökjelölt kampányának retorikáját is.
A cikk kiemelte, hogy a fiatalok szerint Orbán Viktor „európai probléma”, ezért mennek Budapestre tüntetni. Szerintük Európát két veszély fenyegeti: a gazdasági válság és a populizmus erősödése, ha pedig ezek ellen nem harcolnak, az egyet jelent azzal, hogy lemondanak Európáról. Megemlítette, hogy Orbán hatalomra kerülése óta több, a magyar büszkeséget erősítő törvényt fogadott el, többek közt az új alapörvényt. Lussato kiért rá, hogy az ellenzék gyakran autokrata hatalomgyakorlással vádolja a kormányt, ennek hatására pedig az Európai Bizottság is több törvény módosítására szólította fel a kormányt – példaként említette a kormány túlzott befolyását az igazságszolgáltatásra. Végül megemlítette, hogy Kertész Ákos író március elején Kanadában kért menedékjogot. Kertész azért kényszerült elmenekülni az országból, mert szélsőjobboldali zaklatások érték – idézi a Médianéző a francia lap cikkét, mely idézte az írót, aki bízik abban, hogy visszatérhet egy demokratikus Magyarországra.