Orbán Balázs esete jól mutatja: az értelmiségi elit végül tudományos alapon tudott dönteni
Nézze meg az ELTE rektorát, a legnagyobb és a legrégebbi egyetemünk most bizonyította, képes igazságot szolgáltatni.
Ismét, immár másodszor halasztotta el az amerikai űrkutatási hivatal az Endeavour utolsó útját; a NASA szerint az űrsiklón észlelt műszaki hiba helyrehozatala a tervezettnél több időt vesz igénybe.
Április 29-én, magyar idő szerint 21:47 perckor indították volna 14 napos utolsó útjára az Endeavour űrsiklót, de három órával a start előtt az 1. számú segédhajtómű fűtőberendezésén elektronikai meghibásodást észleltek, ezért május 2-ra halasztották az indítást.
Asztronautái feladata az STS-134 misszió keretében az Alfa Mágneses Spektrométer nevű részecskefizikai kutatóeszköz nemzetközi űrállomásra juttatása. Az eszköz a kozmikus sugárzás forrásait kutatja majd, és eredményei alapján várhatóan következtethetünk a világegyetemet létrehozó folyamatokra.
A tudósok elsősorban arra kíváncsiak, hogy hová tűnt az antianyag az univerzumból, mennyi idős a kozmikus sugárzás és, hogy maradtak-e az ősrobbanás után mikroszkopikus fekete lyukak. Az út eredményeként akár új részecskefajtákat is felfedezhetnek.
A legénység parancsnoka Mark Kelly űrhajós, egy korábbi merényletben meglőtt Gabrielle Giffords képviselőnő férje. Rajta kívül összesen hatan tartózkodnak majd az űrrepülő fedélzetén.