Különadó 2014-ben is?

2010. november 10. 21:11

A Költségvetési Tanács elnöke szerint a 2011-es év költségvetési tervezetében 2014-re is vannak kiírva válságadó-tételek. Szijjártó Péter részben cáfolta az értesüléseket.

2010. november 10. 21:11

 A Költségvetési Tanács elnöke hívta fel arra a figyelmet, hogy a 2011-es költségvetés tervezetének apróbetűvel írt részében az szerepel, hogy 2014-ben is lesz válságadó, miközben a kormányzati ígéretek alapján 2012-ben kivezetik azt - értesült az Atv. A feltüntetett számok alapján 2011-ben szedik be a legtöbb pénzt, ezután csökken a tétel mértéke.

Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője a következőképp reagált az észrevételre: „Egy új szabályozást szeretnénk majd létrehozni és a jelenlegi becsléseink szerint ez az új szabályozás a jelenlegi válságadókból befolyó bevételnek körülbelül a felét fogja jelenteni bevételként a költségvetés számára”.

Összesen 30 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
drienovác
2010. november 11. 10:24
aki most meg tudja mondani, hogy szükség lesz-e különadóra 2013-ban, az mindjárt át is veheti méltó helyét valami jósdában, és az is, aki azt meg tudja, mondani, hogy melyik gazdaságélénkítő húzása mennyire fog bejönni a kormánynak én remélem, hogy sikerül nekik, különben nagy szarban leszünk, és értékelem, hogy megpróbálják, ha nem is értek velük egyet egy rakás dologban, szerintem gyorsabban több olyat is léphettek volna, ami népszerű is lett volna és nem okozott volna ráfizetést, mert már a bevezetése is inkább kárt okozott, pl az üzemanyag jövedéki adója, de megtartották...
hórics
2010. november 11. 09:36
Nem is értem józan ésszel, hogyan lehet azt vitatni, hogy ne a lakosságot terheljük tovább, hanem az extraprofitot az országból kisíboló nemzeközi nagytőkét. Aki ezt össze-vissza hülye dumával vitatja nem normális!
zoli 29
2010. november 11. 09:09
"hvg.hu: És mivel az új kormány mindezt megörökölte, jött a merőben új megoldásokkal: a válságadóval és a nyugdíjpénzek átirányításával? Palócz Éva: (...) Akármit is gondolunk erről a két lépésről, azt mindenképpen be kell látni, hogy alapjában véve egyik sem fékezi a gazdasági növekedést. Nem hiszem, hogy bármelyik bank vagy kereskedelmi lánc elhagyná Magyarországot a válságadó miatt, hiszen azért eddig elég jól jártak az itteni befektetésekkel, és különösen nem hiszem, hogy a válságadó visszavetné a nem oligopolisztikus piacon működő, export-orientált külföldi befektetéseket, hiszen ezeket az adó nem érinti." (...) "Ami a reformokat illeti, e téren alapvető különbség tapasztalható a szocialista-szabaddemokrata koalíció és a Fidesz kommunikációja között. Az előző kormány folyamatosan reformokról beszélt, miközben ezeknek csak a töredékét tudta megvalósítani. A Fidesz kormány határozottan tartózkodik reformok említésétől, de azért szép csendben csökkenti az állami kiadásokat a GDP arányában, azaz „reformértékű” lépéseket tesz, ahogyan ezt az 1998-2002 közötti ciklusban is tette. Ez nem szabad, hogy megtévesszen bennünket. Végtére is mindegy, hogy egy bizonyos lépést minek nevezünk, a lényeg az, hogy hozzájárul-e a gazdasági növekedés megalapozásához, vagy sem." http://hvg.hu/velemeny/20101111_palocz_gazdasagpolitika_deficit Úgy tűnik, a baloldalon mértéktartónak nevezett közgazdászok sem egységesek Orbán gazdaságpolitikájával kapcsolatban...
freehckr
2010. november 11. 00:31
„Mantrázzátok ezt mint a szentírást, közben meg 0 konkrétum” http://www.mno.hu/portal/685037 „Magyarország adja a legtöbb közvetlen állami támogatást az óriáscégeknek az Európai Unió tagországai közül - derül ki az Európai Bizottság legfrissebb jelentéséből. Sem a pénzügyi, sem a gazdasági tárca nem rendelkezik precíz kimutatással arról, hová ment el ez a pénz. A külföldi cégek emellett huszonötször több adókedvezményt kapnak, mint a hazaiak, és több ezer milliárd forintot visznek ki az országból.” Egyébként nem A Ferit említettem, hanem az elmúlt nyolc évet. Feri csak hozta a „magyar” baloldali formát... „az államcsőd és a multik összekapcsolása pedig szimpla demagógia” Magyarországon nincs privatizációs sikertörténet, amelyik szektorba betette a lábát a külföldi befektető, ott kő kövön nem maradt. Vannak kivételek, de számuk elenyésző...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!