Ebből elég!
Felpörgették az inflációt, elszállt a költségvetés hiánya, leállt a növekedés, a versenyképességet lenullázták a forint árfolyamát összerogyasztották, cserébe loptak sokat.
A modern Kína legfőbb ellentmondása, hogy egy parasztok nevében vívott forradalomból végül olyan országstratégia született, amely a nagyvárosokat fejleszti a vidék felzárkóztatásával szemben. Kilencszázmillió embert egyszerűen „kifelejtettek” a gazdasági csodából – ha nem változtatnak, ebből még nagy baj lehet.
Kilencszázmillió ember. Európa lakosságának kétszeresét, az Egyesült Államok népességének háromszorosát kitevő tömeg – ennyien vannak azok a kínaiak, akiket Scott Rozelle és Natalie Hell a „láthatatlan Kínának” nevez. Mindkét szerzőnk a szoros és intenzív kínai kapcsolatokat ápoló Stanford Egyetem szakértői (a kínai topvezetők közül többen is itt taníttatják gyermekeiket, természetesen inkognitóban). Könyvük negyven év helyszíni kutatásain alapul, és az ázsiai óriás alig ismert arcáról szól, amelynek létezését nem hagyhatjuk figyelmen kívül, amikor a globális hatalmi viszonyok jövőjét fürkésszük.