Új védelmi minisztert neveznek ki Ukrajnában

2023. február 5. 22:42
Az új kormánytag, Kirilo Budanov vezérőrnagy eddig az ukrán katonai hírszerzési főcsoportfőnökségét vezette.

Új védelmi minisztert neveznek ki Ukrajnában Kirilo Budanov vezérőrnagy, az ukrán katonai hírszerzési főcsoportfőnökség (GUR) vezetőjének személyében – közölte vasárnap David Arahamija, a parlamenti többséget alkotó, Volodimir Zelenszkij elnök mögötti Nép Szolgája párt frakcióvezetője.

Tájékoztatása szerint a védelmi minisztériumot érintő korrupciós botrány miatt nyomás alá került Olekszij Reznyikov eddigi tárcavezetőt egy másik kormányzati tisztségre helyezik át,  a stratégiai termelő ágazatok miniszteri posztját kapja „a katonai-termelési együttműködés erősítése végett”. Utóbbi tisztséget eddig Pavlo Rjabikin töltötte be.    

Olekszij Reznyikov egyelőre nem erősítette meg a közlést.

„A háború változtatásokat diktál a személyzeti politikában”

– írta Telegram üzenetküldő-oldalán a frakcióvezető.

„Felkészülünk saját védelmünkre és annak visszaszerzésére, ami a miénk”

„Az idők és a körülmények erősítést és átcsoportosítást igényelnek, Ez az ami, most zajlik, és a jövőben is zajlani fog. (...) Az ellenség offenzívára készül. Felkészülünk saját védelmünkre és annak visszaszerzésére, ami a miénk” – tette hozzá David Arahamija.

Január végén az ukrán védelmi minisztériumban botrány robbant ki a katonáknak szánt ellátmány túlárazott vásárlásával kapcsolatban. A történtekkel összefüggésben lemondott Vjacseszlav Sapovalov, a védelmi miniszter helyettese, és menesztették Bohdan Hmelnickijt, a tárca beszerzési osztályának igazgatóját. A tisztségviselőkkel szemben korrupció és az ukrán védelmi erők akadályoztatása címén indult büntetőeljárás.

(MTI)

Nyitókép: Sergei SUPINSKY / AFP

***

Ukrán korrupció: Zelenszkij fogadkozik, szerinte Ukrajna nem tűri a korrupciót

 

***

Összesen 62 komment

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja.
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.

A Zöldpulcsis újabb sikere. Győztek!

cserelgeti a tabornokokat mint kefebajszos szellemi elodje
de a vegeredmeny ugyanaz lesz

Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Bejelentkezés